PiS zdradziło Macierewicza! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 2.03.2018

Dziś w programie Kowalski&Chojecki rozmawiali o polityce Prawa i Sprawiedliwości oraz premiera Mateusza Morawieckiego, którzy wyraźnie zmieniają kurs wyznaczony przez byłego ministra obrony narodowej – Antoniego Macierewicza.

„Wczoraj Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński działając z upoważnienia premiera Morawieckiego, uchylił decyzję Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa generałowi Jarosławowi Kraszewskiemu.”

Antoni Macierewicz wypowiedział się w tej sprawie dla portalu TelewizjaRepublika.pl:

– „Moja wiedza na ten temat pozwala mi ocenić, że z jednej strony była decyzja merytoryczna – ta podjęta przez SKW, a z drugiej strony jest decyzja na szczeblu politycznym, która kieruje się innymi regułami. […] Fakty są bezsporne – mam więc pełne zaufanie w tej sprawie do Ministra Piotra Bączka i Służby Kontrwywiadu Wojskowego.”

„Chciałabym przypomnieć słowa Antoniego Macierewicza w wywiadzie dla Gazety Polskiej (ze stycznia 2018), który powiedział, że gdyby do tego doszło, to by znaczyło, że doszło do złamania prawa. Do informacji ściśle tajnych nie może mieć dostępu ktoś, wobec kogo nie zostały wyjaśnione istniejące wątpliwości. ” – mówi Kornelia Chojecka.

– „To się dzieje już na naszych oczach, minister Macierewicz przed tym ostrzegał. Jak myślicie jaki będzie jego kolejny krok?” – pyta Prowadząca.

Marian Kowalski: „Nie wiem, jaki będzie jego kolejny krok. Generał Kraszewski i lista tych generałów, którzy zostali przez pana prezydenta wreszcie uznani, to była naturalna konsekwencja tych wydarzeń, które trwały już od kilku miesięcy.”

Pastor Paweł Chojecki: „Minister Macierewicz tuż po tej haniebnej dymisji, gdy zdradził go Jarosław Kaczyński i rzucił na żer hołocie powiedział dwie rzeczy:

  • umowa o rakiety Patriot ma być sfinalizowana w ciągu dwóch tygodni a najdalej miesiąca (minął już drugi miesiąc i nie ma sladu po rakietach Patriot)
  • i drugi test, który minister Macierewicz pokazał jako deadline, to jest przywrócenie Kraszewskiego do tajemnic państwowych. Gen Kraszewski to jest pupil PRL-u, przypominamy o bardzo niejasnej przeszłości.

– „Macierewicz mówił, że kontrwywiad zrobił dobrą robotę, że temu człowiekowi zabrał uprawnienia do wglądu w tajemnice państwowe. Rząd Morawieckiego te uprawnienia mu przywrócił, zrobił to minister koordynator do służb specjalnych Kamiński, oczywiście w tle jest prezydent Duda i jego żądanie, ale zrobił to Rząd RP” – powiedział pastor Paweł Chojecki.

„I w dniu 1 marca rząd Morawieckiego przełamał symbolicznie ten test na propolski kierunek tego rządu. Oczekuję od ministra Macierewicza wyciągnięcia konsekwencji. Dość już mówienia, że on jest za, że popiera, że tu jest pełna zgodność z Błaszczakiem, i że on to wszystko kwituje. W tym momencie Antoni Macierewicz tolerując to, co robią zdrajcy, jest uczestnikiem ich procederu. Powiedział narodowi, jakie są nieprzekraczalne granice, w sprawie których nie będzie milczał (Patrioty i Kraszewski). Oczekuję od ministra Macierewicza już nie tylko słów, ale i czynów!”

– „Dalsze składanie losów Polski na ołtarzu PiS to jest już wejście w działania antypolskie. Morawiecki, który mówi o żołnierzach Wyklętych a jednocześnie, zobaczcie co robi tego samego dnia: inauguruje spotkanie zespołu, który ma polować na polsku\ich faszystów. A kim byli Żołnierze Wyklęci dla komunistów? Polskimi faszystami!!! To jest naplucie Polakom w twarz, to co zrobił Morawiecki.”

Marian Kowalski: „Nie traćmy jednak nadziei, bo Antoni Macierewicz jest wiceprezesem partii rządzącej. PiS jest pewnego rodzaju marką i zobaczymy kto ją weźmie, czy tacy sofciarze od Dudy, cwaniaczki, co im tam wszystko jedno czy ludzie ideowi. I Antoni Macierewicz powinien uruchomić tutaj pewna akcję wsparcia dla odpowiednich postaci, które mogą potem odpowiednio zagłosować w głosowaniu wewnątrzpartyjnym.”

Zapraszamy na cały program:

https://www.youtube.com/watch?v=vdmUqsuseUY