Przeczytasz tekst w ok. 5 min.

Zapraszamy na bezpłatne projekcje filmu „Genesis. Raj utracony”.

Film „GENESIS: Raj Utracony” przedstawia tydzień Stworzenia – ożywia pierwszy rozdział Księgi Rodzaju, wykorzystując nowatorską metodę tworzenia animacji i zachowując wierność Biblii. Dzięki animacji komputerowej, niesamowitym efektom wizualnym, zjawiskowej muzyce, najnowszym naukowym i historycznym badaniom, a także wywiadom z ekspertami i naukowcami, ten wyjątkowy film przedstawia zmuszającą do myślenia, wciągającą, żywą obronę Bożej prawdy na temat naszego pochodzenia. Na początku… Bóg!

Płytę DVD z polskim lektorem możesz zamówić w sklepie „Idź Pod Prąd”.

Genesis – Księga Rodzaju – to księga naszego pochodzenia, bez której nie możemy właściwie zrozumieć, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy i dlaczego ten świat jest zepsuty.

ULOTKA DO POBRANIA (format 125 mm x 185 mm)

Kliknij TUTAJ, aby pobrać ulotkę

okładka i tył środek

Wielu ludzi dzisiaj uważa, że pierwsza księga Biblii nie jest historyczną relacją z prawdziwych wydarzeń. Sądzą oni, że stworzenie świata opisane w Genesis (Księdze Rodzaju) to starożytny mit, który został naukowo obalony nieco ponad 150 lat temu przez Darwina.

Jednak to nie dane empiryczne – wyniki obserwacji i doświadczeń – stoją w sprzeczności z twierdzeniami Księgi Rodzaju, ale ich interpretacja dyktowana przez antybiblijny światopogląd.

Czy wiesz, dlaczego większość współczesnych naukowców wyśmiewa prace naukowe kreacjonistów – popierające biblijne tezy na temat powstania świata i człowieka – mówiąc, że są one nienaukowe lub pseudonaukowe? Ponieważ po Darwinie w nauce odgórnie przyjęto pewne założenie – tzw. naturalizm metodologiczny – według którego w nauce nie można odwoływać się do Boga.

Nikt nie udowodnił, że „ewolucja jest faktem” ani że Bóg nie stworzył świata. Zwolennicy naturalizmu nie wygrali debaty naukowej ze zwolennikami kreacjonizmu. Zrobili coś znacznie łatwiejszego, ale i nieuczciwego – arbitralnie ustalili, że naukowe argumenty popierające biblijne tezy są nienaukowe i nie będą już brane pod uwagę. Łatwiej jest wygrać spór, kiedy argumenty adwersarzy są zakazane…

Film „Genesis. Raj utracony” pokazuje, że dane empiryczne nie podważają historii stworzenia opisanej w Biblii oraz że wiele faktów naukowych nie pasuje do teorii przyjmowanych we współczesnej nauce.

"GENESIS. Raj utracony" ZWIASTUN [polski lektor]

Zwiastun filmu: "GENESIS. Raj utracony" – pierwsza na świecie animacja o stworzeniu świata w technologii 3D! Wersja 2D z polskim LEKTOREM dostępna na idzpodprad.pl/sklep Najbliższe projekcje: POZNAŃ 30/11, LUBLIN 6/12, ŁÓDŹ 15/12 WSTĘP WOLNY! Szczegóły: https://idzpodprad.pl/wydarzenia Genesis MovieChcesz zorganizować projekcję filmu w swoim mieście? Pisz na kontakt@idzpodprad.pl

Gepostet von idź Pod Prąd am Freitag, 29. November 2019

Czy tzw. „Lucy” to skamieniałość małpokształtnego przodka ludzi? Jej czaszka ma wszelkie cechy małpie i żadnej cechy typowej dla człowieka.

Poznaj „Lucy”. Kości nosowe nie wystają. […] Łuk jarzmowy? Jak u małpy. Czoło płaskie czy zaokrąglone? Całkowicie płaskie. Jeśli spojrzysz z boku, to widać charakterystyczne dla małpy czoło. Bardzo trudno zauważyć oczodoły, gdy patrzy się z boku. I w końcu pojemność czaszki. Lucy miała mały mózg nawet jak na małpę, a co dopiero na człowieka.

– Dr David Menton, prof. anatomii, Answers in Genesis

Czy Neandertalczycy to przykład małpoludów? Analiza kształtu ich czaszki i dane o tym, jak żyli, nie wskazują małpich cech, ale typowo ludzkie.

Mamy każdą kość z jego ciała, ani jednej nie brakuje. Wiemy zatem, że kość nosowa wystaje […] Nawet ten kolec nosowy, położony zaraz pod nosem, który nie istnieje u małp. Mamy więc kolec i wystający nos. A pochylenie płaszczyzny twarzy? Pionowe. Krzywizna czaszki? Wystarczająca, żeby z boku łatwo zauważyć oczodoły. I na koniec pojemność czaszki. W porównaniu z czaszką dorosłego współczesnego człowieka jest od niej większa o około 100 cm3. Wniosek? Małpa czy człowiek? Człowiek, oczywiście.

– Dr David Menton, prof. anatomii, Answers in Genesis

Czy bardzo duże podobieństwo genetyczne między ludźmi i szympansami świadczy o pochodzeniu od wspólnego przodka? Niekoniecznie:

Wśród wszystkich żywych istot biochemia, fizjologia i budowa ciała szympansów wykazują największe podobieństwo do ludzkich. Ich DNA również powinno być podobne do naszego. Nawet banany mają DNA w połowie takie jak nasze! Nie dziwi więc 80, 90 czy 98% podobieństwa z małpim DNA. Jeśli nie było ewolucji, a był Projektant, Bóg-Stwórca, to właśnie tak powinno to wyglądać.

– Dr Charles Jackson, prof. kreacjonizmu, Liberty University

Czy świat ma miliardy lat? Biorąc pod uwagę pewne jego cechy, nie jest to wiarygodne przypuszczenie.

[…] są świadectwa na to, że świat jest dużo młodszy, niż ludzie sądzą. Galaktyki spiralne […] wirują szybciej w centrum, a wolniej na krawędziach. Jeśli taka galaktyka obróci się kilka razy, to ramiona spirali zaczynają się „rozmazywać”. Z czasem wirowanie powinno doprowadzić do powstania rozmytego dysku. Uważa się, że galaktyki mają co najmniej 10 miliardów lat, więc ich „rozmazanie” powinno być całkowite. W ciągu sześciu tysięcy lat nie byłoby tak duże. Miliardy lat – jest problem, tysiące lat – problemu nie ma.

– Dr Danny R. Faulkner, prof. astronomii, Answers in Genesis

Czy skały mają miliony lat, jak wskazuje datowanie radiometryczne? Bazuje ono na wątpliwych założeniach m.in. o stałości tempa rozpadu izotopów w różnych warunkach.

[…] przyjmowane jest założenie, że tempo rozpadania się na przykład uranu do ołowiu, było zawsze stałe. Tymczasem szybkość rozpadu badana jest dopiero od 100 lat.

– Dr Terry Mortenson, prof. historii geologii, Answers in Genesis

Ciśnienie, pole magnetyczne i temperatura mogą zmieniać tempo rozpadu izotopów promieniotwórczych. Radioaktywny lutet rozpada się dziewięć bilionów razy szybciej w stanie plazmy.

– Dr Charles Jackson, prof. kreacjonizmu, Liberty University

Czy dinozaury wyginęły 65 mln lat temu? Biblia i inne źródła wskazują, że ludzie widywali te zwierzęta na własne oczy. Naukowcy zaś znajdują w kościach dinozaurów tkanki miękkie, które nie uległy rozkładowi. Najwyraźniej są więc znacznie młodsze!

W 40 rozdziale Księgi Hioba jej bohater ma się przyjrzeć „behemotowi” – obserwować go. Zwierzę to ma ogon o grubości cedru i kończyny jak z żelaza. Jest potężne i nieustraszone. Jego opis pasuje do ogromnego dinozaura – zauropoda.

W 2005 roku paleontolog Mary Schweitzer, ewolucjonistka, odkryła tkanki miękkie w kości dinozaura. Zaskoczyło ją, że naczynia krwionośne, komórki, DNA i białka jeszcze nie uległy całkowitemu rozkładowi.

To jawnie sprzeczne ze wszystkim, co wiemy o rozkładaniu się tkanek i komórek. Szczerze mówiąc, nie potrafię tego wyjaśnić.

– Dr Mary Schweitzer

Według teorii ewolucji różnorodne organizmy powstały za sprawą niekierowanych procesów przyrodniczych i wywodzą się od wspólnego przodka – pierwszej komórki, która w jakiś sposób (naturaliści nie wiedzą jak) powstała z materii nieożywionej. Empirycznym potwierdzeniem tej teorii ma być np. powstawanie w zwykłym naturalnym procesie różnych odmian zięb i podobne przykłady.

Jednak fakt, że istnieje naturalna zmienność biologiczna w takim zakresie, to za mało, by potwierdzić tezę o wspólnym przodku wszystkich organizmów. Co ważne, Biblia nie wyklucza takiej zmienności.

Według księgi Genesis Bóg stworzył pierwsze istoty żywe „według ich rodzajów” – każdy rodzaj jako odrębny od pozostałych. W czasach Darwina wielu kreacjonistów uważało, że Bóg stworzył oddzielnie każdy gatunek – np. konie, zebry i osły. Biblia mówi jednak o stworzeniu „rodzajów”, nie wyklucza więc zmienności w ramach rodzaju – powstawania odmian, ras czy nawet gatunków!

Przekaz Księgi Rodzaju nie przeczy tezie, że lwy, tygrysy i pantery mają wspólnego przodka, wyklucza natomiast możliwość, że lwy i tygrysy są spokrewnione z zebrami czy ziębami.

Kreacjoniści nie przeczą danym empirycznym, ale interpretują je inaczej niż ewolucjoniści. Wybór interpretacji zależy zaś w głównej mierze od przyjmowanych pozanaukowych przekonań.