Przeczytasz tekst w ok. 2 min.

Już drugi miesiąc program „Warto rozmawiać” jest poza anteną TVP. Do blokady doszło po emisji odcinka z 12 kwietnia, w którym Jan Pospieszalski krytykował rząd za wprowadzanie lockdownów i politykę szczepionkową. Jaki jest stan mediów za rządów Prawa i Sprawiedliwości? Zobacz wywiad z red. Pospieszalskim w Telewizji Idź Pod Prąd. – Choć w wielu sprawach dotyczących pandemii się nie zgadzamy, blokada Jana Pospieszalskiego w TVP to aberracja! – dodaje pastor Paweł Chojecki. Rozmawia red. Kornelia Chojecka. 

Obóz prawicy rządzi już szósty rok, czy jest Pan zadowolony ze stanu państwowej telewizji i mediów prawicowych?
Wydaje mi się, że moje zadowolenie nie ma tutaj nic do rzeczy. To jest kwestia tego, że media publiczne mają służyć społeczeństwu, nam wszystkim, mają być środkiem nie tylko komunikacji, informacji, ale również budowania wspólnoty, przekazywania treści ważnych kulturowo – i z tym ciągle mamy chyba kłopot.
Obecnie ma Pan problemy z TVP – programu „Warto rozmawiać” już dwa miesiące nie ma na antenie. Miał Pan problemy również za czasów, gdy rządziła Platforma Obywatelska. Czy tak wyobrażał Pan sobie wolność słowa w Polsce?
To jest kłopot. Jestem w dyskomforcie, obserwując politykę informacyjną nie tylko władzy, ale w ogóle. Obserwując politykę wobec pandemii, wobec tych wszystkich zjawisk, które niesie ze sobą kwestia wirusa wypuszczonego z Wuhan, każdy myślący człowiek powinien zadawać sobie pytania, czy zamykanie wszystkiego, ograniczanie swobód obywatelskich, zamykanie szkół, zamykanie przychodni zdrowia, ograniczenie naszych kontaktów społecznych, jest jedyną drogą do tego, żeby pokonywać wirusa. Moim zdaniem ciągle mamy bardzo jednostronną narrację wokół tej bardzo ważnej historii, która od kilkunastu miesięcy nas dotyczy.
– Choć w wielu sprawach dotyczących pandemii się nie zgadzamy, blokada Jana Pospieszalskiego w TVP to aberracja! Rząd zamiast usuwać „Warto rozmawiać”, powinien zorganizować debatę z udziałem ekspertów, którzy mogliby obalić tezy red. Pospieszalskiego – komentuje pastor Paweł Chojecki, redaktor naczelny Telewizji Idź Pod Prąd.