Reżim w Iranie jest taką samą dyktaturą jak Związek Sowiecki. Chiny, które wspierają Islamską Republikę Iranu, postępują źle! Zapytajmy Chiny: dlaczego pomagają największemu sponsorowi terroryzmu na świecie! Każdy Polak, który zna historię swojego kraju, powinien poprzeć Irańczyków w walce o wolność #FreeIran! – mówi doradca Trumpa ds. cyberbezpieczeństwa Rudy Giuliani w rozmowie z Telewizją Idź Pod Prąd.

Ivan Belostenko, Idź Pod Prąd TV: Wiemy, że głównym sojusznikiem Iranu są Chiny. Niedawno w Polsce schwytaliśmy dwóch szpiegów. Jeden był dyrektorem w polskim oddziale firmy Huawei. Co pan o tym sądzi? Jakie jest zagrożenie ze strony Chin dla krajów takich jak USA i Polska?

Rudolph Giuliani: Myślę, że trzeba powiedzieć to samo Chinom, co każdemu innemu krajowi, który wspiera Iran. Pytanie – z jakiego powodu ktoś jest sojusznikiem kraju, który jest największym sponsorem terroryzmu na świecie? Jedyną rolę, jaką pełni obecnie w świecie Iran ze swoim teokratycznym reżimem, jest destabilizacja, zabijanie, morderstwa. Planują zamachy, takie jak udaremniony atak w Paryżu w zeszłym roku. Atak, który miał dotknąć tę grupę – tam było wtedy jeszcze większe zgromadzenie. Albo inny, w Tiranie w zeszłym roku. I wiele innych.

ZOBACZ WIDEO z wywiadem Idź Pod Prąd z Rudolphem Giulianim:

https://www.youtube.com/watch?v=WxXvdBZhwlE&t=

 

Nie będzie chyba na tej konferencji kraju, który kwestionowałby fakt, że Iran jest największym sponsorem terroryzmu na świecie. Muszą wiele zmienić. I muszą być odizolowani, dopóki tego nie zrobią. Widzimy, jakie postępy w przeszłości przyniosło odizolowanie ich, choć było ono tylko częściowe. Im będzie to mocniejsze, tym szybciej dojdziemy do celu Stanów Zjednoczonych, jakim jest zmiana polityki, albo do celu tej grupy, którym jest zmiana władzy. W każdym razie, rezultatem będzie wolny, demokratyczny Iran. Jeśli jakieś państwo tego nie wspiera, musimy zbadać, jakie są jego motywacje. Czy tylko nie potrafi ono dostrzec rzeczywistości? Czy jest to sprawa chciwości, chęci zarobienia pieniędzy, otrzymania korzystnych kontraktów?

Jesteśmy tu, by powiedzieć wszystkim: skupcie się na Iranie. Tematem jest pokój i stabilność na Bliskim Wschodzie. Jak może być pokój i stabilność na Bliskim Wschodzie, jeśli tak duży kraj jest stale zaangażowany w terroryzm zarówno wewnątrz, jak i za granicą?

IPP TV: Chcę wrócić do pytania, które zadałem wcześniej w sprawie Chin. Kiedyś reżim w Iranie upadnie i będziemy mieli nową władzę. Jak pan sądzi, jakie będą ich związki z Chinami? Czy to będzie zagrożenie dla nich, a także dla narodów Europy i dla USA?

R. G.: Tak długo, jak rywalizacja między Ameryką i Chinami będzie gospodarcza, handlowa, to będzie zdrowa rywalizacja. Zaniepokojeni powinniśmy być, kiedy będzie to rywalizacja w sferze militarnej. Nie martwię się, że Chiny robią gdzieś interesy. Musimy z nimi współzawodniczyć i być lepsi.

Iran jest krajem, który jest odizolowany. Może i robi interesy z Chinami, ale ludzie tam głodują. Także nie jest to dla nich zbyt dobre. Widziałem zdjęcia ludzi w Teheranie trzymających transparenty, które głosiły, że chcą sprzedać swoją nerkę za dwieście dolarów. Cokolwiek robią ajatollahowie i mułłowie, cokolwiek robią Chiny, by im pomóc – to nie działa dobrze.

IPP TV: W polskich mediach pojawiają się głosy, że powinniśmy wspierać obecny reżim w Iranie. Co pan o tym myśli?

R. G.: Myślę, że oni zapomnieli o własnej historii. Tak naprawdę to tacy sami ludzie jak ci, którzy mówili, że trzeba poprzeć Związek Sowiecki przeciwko Polsce. Reżim w Iranie jest taką samą dyktaturą. Jest tak samo krwiożerczy, tak samo opresyjny (a może bardziej), jak poprzednie reżimy, w tym reżim, który okupował Polskę.

Myślę, że każdy Polak, który zna historię swojego kraju, będzie popierał wolność i demokrację dla Irańczyków.

(…) Osobiście uważam, że potrzebna jest zmiana władzy w Iranie. Nie wierzę w nic, co mówi obecny reżim. Nie wierzę, że wypełniają porozumienie. Nie wierzę, że mówią prawdę. Nie powiedzieli prawdy w żadnej sprawie od trzydziestu pięciu lat. Dlaczego mieliby mówić prawdę w tej sprawie? Kraj taki jak Iran potrzebuje całkowitej zmiany na republikańską formę rządów, demokratyczną formę rządu, na wybieranie swoich przywódców. Potrzebuje poszanowania innych religii. Dopóki to się nie stanie, cała dyskusja o pokoju na Bliskim Wschodzie nie ma sensu. To nie przyniesie skutku, dopóki istnieje duże państwo, z ogromnymi zasobami, które ciągle próbuje osłabiać, niszczyć rządy pozostałych państw. Robi to w Libanie, w Syrii. Próbuje to robić w Izraelu, Arabii Saudyjskiej, w Emiratach, w Katarze. Gdzie tylko się da. Atakują ludzi w Bahrajnie. Iran jest źródłem ogromnej ilości terroryzmu na świecie.

Widzowie Telewizji Idź Pod Prąd wspierają Wolny Iran, dołącz do akcji #FreeIran:

https://youtu.be/gPL9O9lhyWQ

 

Więcej w programie IDŹ POD PRĄD NA ŻYWO:

https://youtu.be/gyEFmK–Wvs