Niedługo ma być ujawniony oczekiwany amerykański plan pokojowy dla Izraela.

Jared Kushner, zięć i doradca prezydenta USA, który jest twórcą planu, zapowiedział podczas konferencji w Warszawie w lutym, że plan zostanie ogłoszony po wyborach w Izraelu. Stwierdził też, iż plan zakłada, że Izraelczycy i Palestyńczycy będą musieli pójść na kompromis.

Jak komentował dziś pastor Paweł Chojecki,

“Myślę, że to jest kluczowa sprawa nie tylko dla Izraela, ale dla całego świata. Już wiadomo, że to jest coś ważnego, bo Izrael jest, jak można powiedzieć, przedsionkiem do Europy, granicą między Europą a Azją, między islamem a cywilizacją europejską, ale będzie miał znaczenie dla przebudowy architektury całego Bliskiego Wschodu.

Mówiliśmy, że prawdopodobnie będzie pomysł przeniesienia tam centrum handlowego świata gdzieś w okolice starożytnego Babilonu, jak zapowiada Biblia i zbudowania strefy wolnego handlu czy jakiejś unii politycznej, czegoś na wzór Unii Europejskiej to jest nasze przypuszczenie, zobaczymy, co objawi administracja Trumpa za kilka czy kilkanaście dni (myślę, że pod koniec kwietnia). A jeśli centrum ekonomiczne całego świata ma się tam przenieść, jeśli ma powstać nowy twór polityczny, jakaś unia bliskowschodnia, to nawet jeśli ktoś nie docenia roli Izraela w objawionym w Biblii planie Boga dla świata, to choćby z tego faktu wie, że to, co się teraz wydarzyło i co się wydarzy w Izraelu, będzie oddziaływać na wszystkie kraje świata w sposób bezpośredni.

A drugi poziom jest taki: “Apokalipsa to nie fikcja” bo my, nie znając tego planu, mówimy o nim i będziecie mogli zweryfikować za prawdopodobnie niespełna miesiąc, czy to ma sens, czy nie.
To dla każdego człowieka ma ważne przełożenie, bo oznacza, że jesteśmy naprawdę tuż, tuż przed odjazdem pociągu. Dzisiaj jest “czas łaski” i Jezus każdemu indywidualnie oferuje zbawienie. Powiedział: “Oto stoję u drzwi i kołaczę” u Twoich drzwi  jeśli kto posłyszy jego głos i zaprosi Go do siebie, Jezus wejdzie i będzie z nim. Jezus jest już u Twoich drzwi. Ale to się może za chwilę skończyć, bo wchodzimy w okres wypełniania się coraz większej ilości proroctw mesjańskich dotyczących powrotu Chrystusa”.

 

Polecamy też program na temat planu pokojowego dla Izraela na podstawie wywiadu z Jasonem Greenblattem, jednym z twórców tego planu i doradcą prezydenta Donalda Trumpa.

https://youtu.be/1btfLqmE-xI?t=1468