PIS zdradził Macierewicza! Hańba! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 10.01.2018

Dzisiejszy temat odcinka jest bardzo poruszający i wzruszający, nasi komentatorzy Marian Kowalski i Paweł Chojecki wraz z redaktor Hanną Shen komentowali okoliczności i (bez)styl w jakim został odwołany najlepszy minister w rządzie: Antoni Macierewicz. Telewizja i cale środowisko Idź Pod Prąd stoi #MuremZaMacierewiczem!

Eunika Chojecka: Zgodnie z ustaleniami Wirtualnej Polski Antoni Macierewicz ma być szeregowym posłem. “Nikt mu nie proponował funkcji marszałka Sejmu, a wicemarszałkiem nie chce być, bo “uniósł się honorem” – mówią politycy PiS.

Jak według Wirtualnej Polski wyglądało upokorzenie ministra Macierewicza przez Prawo I Sprawiedliwość, Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudę, na co niestety pozwolił im Jarosław Kaczyński

Krakowskie Przedmieście. Dochodzi południe. Do grupy reporterów czekających na uroczystość nominacji nowych ministrów podchodzi jeden ze współpracowników prezydenta. – Zwróćcie uwagę, kto zaraz będzie wychodził z pałacu. Będą odwołani ministrowie – rzuca.

W ten sposób do opinii publicznej trafia obrazek opuszczającego samotnie Pałac Prezydencki Macierewicza. Reporter TVN24 nie wierzy do końca własnym oczom (…)

W wyrzucenie Antoniego Macierewicza z rządu wielu nie wierzyło do końca. Sprawa rozstrzygnęła się – jak relacjonowali dziennikarze – krótko przed uroczystością, na której prezydent wręczył nominacje nowym ministrom.

Dlaczego PiS upokorzyło Antoniego Macierewicza? Dlaczego nikt się za nim nie wstawił? –  pyta Eunika Chojecka

Marian Kowalski: Dlatego, że wszyscy pozostali politycy PiS, którzy liczyli na karierę ministerialną woleli się nie narażać Dudzie i Morawieckiemu, ponieważ dzisiaj są własnością i pionkami w grze pałacu Prezydenckiego i pana premiera „Znikąd” Morawieckiego.

– Wczoraj premier Morawiecki udał się z hołdem do Brukseli, do pana Junkera na wino i wszyscy komentatorzy, (wprawdzie nie było żadnego oficjalnego komunikatu zbyt rozległego) twierdzą, że cała ta operacja z wymiana ministrów ma ocieplić wizerunek Polski w Unii Europejskiej. Rozumiem, ze pani premier Szydło została odsunięta, ponieważ stanowczo i bardzo pięknie broniła honoru Polski w Parlamencie Europejskim, nie kucała przed tymi dygnitarzami brukselskimi, mówiła: kto ma pieniądze, a kto ma zasady?

Powiedziała jasno, ze Polacy mają honor i nie pozwoli obrażać Polski! To się nie spodobało, dlatego zapadł na nią wyrok. Konsekwencją tego, było odsuniecie tego ministra, który zagwarantował Polsce bezpieczeństwo, uniemożliwił grabież pieniędzy publicznych rzez przebranych w mundury urzędników ze środowiska Komorowskiego. Mówiąc krótko spędzał sen z powiek, tym na Kremlu, z powodu przesunięcia wojsk polskich na wschód, a amerykańskich na północ Polski. Za to musiała go spotkać kara. Wczoraj nikt nic nie mówił o pani Beacie Szydło, o niej się nie gada i ręczę państwu, ze poleci jako następna – komentuje Marian Kowalski

Eunika Chojecka: To wy mówiliście, że odwołanie Beaty Szydło jest równoznaczne z odwołaniem ministra Macierewicza…

Marian Kowalski: Niektórzy politycy PiS myśleli, że te decyzje personalne w jakiś sposób zachęcą opozycję parlamentarną do łaskawszego obchodzenia się z tym rządem. Jest to nieprawdą. Wczorajsze wypowiedzi polityków opozycji pokazują, że oni odnieśli sukces! To jest sukces opozycji. To jest ich rekonstrukcja!

Konsekwentnie przypominamy Polakom, że PiS nie ma w parlamencie opozycji, ma opozycje tu w Lublinie, w Ruchu 11 Listopada, bo to jest rzeczywiście inna droga do wolnej Polski. Redaktor Sakiewicz mówi, że nie ma opozycji dl PiS na prawicy, ale on ewidentnie kłamie, albo udaje, że nie wie, ze jest Idź Pod Prąd. Te wypowiedzi cieszące się z dymisji ministra Macierewicza nie pochodzą od polskiej pozycji, tylko agentury obcej działającej w Polsce. Dowodem na to są głosy z Moskwy, które są takie same jak głosy tej opozycji, podobne głosy nadchodzą i z Berlina. Trzeba jasno Polakom mówić, to nie jest żadna opozycja, to est obca agentura, która służy obcym stolicom – dodaje pastor Paweł Chojecki

Praktycznie Mąż Stanu, człowiek, który przekreślił Jałtę, kiedy wojska radzieckie zostały zastąpione tak jak marzyli żołnierze wykleci, wojskami amerykańskimi, które przyszły nam na odsiecz przeciwko kacapowi. Ten człowiek samotnie wychodzi z Pałacu zdrajcy, Pałacu namiestnikowskiego Pałacu oddanego WSI, czyli służbie rosyjskiej… I telewizja ze środowiska zdrady narodowej, jako pierwsza dostaje informacje i ma się rzucić jak szakal na padlinę, żeby pokazać zhańbienie ministra Macierewicza!!! To pokazuje, że PiS to jest rzeczywiście środowisko złożone, składa się z dwóch rodzajów ludzi: pierwszy to zwykli tchórze, do nich zalicza się pan Cenckiewicz, który powiedział umarł król, niech żyje król. Za to co zrobił Aleksander Ścios zablokował tego dziada na swoim Twitterze. Kolejny autorytet prawicowy okazał się zwykłym, małym cwaniaczkiem i tchórzem. Drugi to środowisko sowieciarzy.

To, co zrobiła ekipa Pałacu Prezydenckiego to nie jest tylko pokonanie wroga. To jest to, co widzieliśmy na filmie „Wyklęty”, zabić i upokorzyć, to jest sowiecka metoda. Zabić i naszczać na jego grób.

Minister odchodził samotnie z paszczy ruskiego lwa, a do tego został przez tych towarzyszy szmaciaków upokorzony. PiS to d dzisiaj zbiorowisko tchórzy i sowieciarzy! – zauważa Pastor Paweł Chojecki

Hanna Shen: Ja widzę tą sytuację w kontekście międzynarodowym. Tworzy się świat dwu-ideowy, dwie idee się ścierają: ten świat globalizacji i świat, który reprezentuje Trump, stawianie na państwa suwerenne, które maja prawo bronić swoich własnych i kierować się własnymi wartościami.

Oczywiście ten świat globalizmu, to jest sojusz Chin i Rosji, a po drugiej stronie właśnie Donald Trump. I takim ministrem, który to widział, że w obozie przeciwko wolnemu światu są Chiny i Rosja był minister Macierewicz. On był i jest niewygodny, nie tylko dla prezydenta Dudy, lewaków, generałów, którzy się buntowali i chcieli pucz przeprowadzić w armii, on jest niewygodny dla Unii Europejskiej. Z tego powodu musiał odejść.

Zapraszamy na cały komentarz:

https://www.youtube.com/watch?v=2KfIiFVoD-A