Po uruchomieniu petycji partii Ruch 11 Listopada i telewizji Idź Pod Prąd z prośbą do Stanów Zjednoczonych o pomoc w uzyskaniu reparacji wojennych od Niemiec i Rosji odblokowały się media w Polsce i zaczęły o niej pisać.

Przypominamy, że petycję można podpisać pod tym adresem:

https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-president-donald-trump-assisting-poland-obtaining-war-reparations-germany-and-russia

Do tej pory o petycji napisały portale wp.pl, onet.pl i szeroko poruszył temat redaktor Michał Rachoń na antenie Polskiego Radia. W rozmowie z redaktorem Rachoniem bardzo pozytywnie o petycji i pastorze Pawle Chojeckim mówił Eli Barbur. Jest to niespotykana sytuacja, gdyż środowisko Idź Pod Prąd i Ruchu 11 Listopada od wielu miesięcy jest pomijane w debacie publicznej i zamilczane w mediach. Do sytuacji w programie Idź Pod Prąd Na Żywo odniósł się pastor Paweł Chojecki:

Tak odczytuję to działanie redaktora Rachonia. On wyłamuje się z systemu partyjnego, z tego PiS-owskiego podwórka i otwiera debatę dla wszystkich środowisk, używając platformy, którą w postaci petycji do Donalda Trumpa dał Ruch 11 Listopada i telewizja Idź Pod Prąd.

https://youtu.be/A3OcsC5Csrg?t=1540

 

Pastor Paweł Chojecki ma nadzieję, że petycja do Donalda Trumpa o pomoc w uzyskaniu reparacji wojennych od Niemiec i Rosji pomoże uruchomić ruch społeczny, który złamie polityczny status quo trwający od Okrągłego Stołu. W programie Idź Pod Prąd Na Żywo wzywał ludzi kochających Polskę do walki o przyszłość ojczyzny:

Nie jesteśmy przywiązani do szyldu partyjnego Ruch 11 Listopada. Jeśli powstałoby coś większego na wzór Solidarności lat 80-tych, chętnie przyłączymy się do tego, zwijając szyld partyjny. Nam nie o partię chodzi, tylko o Polskę. Tego samego oczekujemy od was, ludzi w PiS, którzy myślicie polskimi kategoriami. Do tej pory myśleliście, że to PiS Jarosława Kaczyńskiego zrealizuje polskie aspiracje, ale już wiecie, że pójdziecie albo w odstawkę, albo do pierdla. Dlatego zastanówcie się nie nad waszą przyszłością, bo to dosyć mały pikuś, ale zastanówcie się nad przyszłością Polski.

https://youtu.be/A3OcsC5Csrg?t=1690

 

PODPISZ PETYCJĘ:

https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-president-donald-trump-assisting-poland-obtaining-war-reparations-germany-and-russia