Kornel, Ty debilu! Jak nie rozumiesz nic z polityki, to zobacz na zwierzątkach. Jak jestem małą psiną i widzę olbrzyma, to przynajmniej zaczynam się jeżyć i szczekam, czyli odstraszam!” Jadwiga Chmielowska o prorosyjskiej postawie Kornela Morawieckiego. „Z punktu widzenia interesów Polski to wszystko jedno, czy ktoś jest pożytecznym idiotą, czy ktoś jest agentem” dodała w rozmowie z Idź Pod Prąd.

Jadwiga Chmielowska, legenda opozycji w czasach PRL, Sekretarz Generalna Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, redaktor naczelna Śląskiego Kuriera WNET w wywiadzie dla Telewizji Idź Pod Prąd kilkukrotnie nawiązywała do prorosyjskich sympatii Kornela Morawieckiego, przekonując, że Morawiecki nie powinien zajmować się polityką: „Kornel, Ty debilu! Jak nie rozumiesz nic z polityki, to zobacz na zwierzątkach. Jak jestem małą psiną i widzę olbrzyma, to przynajmniej zaczynam się jeżyć i szczekam, czyli odstraszam!”

„Z punktu widzenia interesów Polski to wszystko jedno, czy ktoś jest pożytecznym idiotą, czy ktoś jest agentem. Różnica jest tylko taka, że jeden bierze za to pieniądze, a drugi nie!” – podsumowała redaktor Chmielowska.

Sekretarz Generalna SDP odniosła się także do decyzji sieci Empik i stacji BP o bojkocie „Gazety Polskiej” za naklejki „Strefa wolna od LGBT”. W tym kontekście przywołała postać Krystyny Jandy: „Najwięcej o mowie nienawiści pyskują ci, którzy tę nienawiść szerzą i kłamią. Jeśli Janda, zupełna dla mnie idiotka, publikuje na swoim Facebooku rysunek księży podlewających swastykę, to jest ona skończoną niedouczoną kretynką albo osobą, która sieje nienawiść. Polscy księża katoliccy byli masowo mordowani przez Hitlera. Jeśli pani aktorka, która skończyła wyższe studia, tego nie wie, to znaczy, że ona robi to celowo. Chyba, że po prostu jest debilką, cała wiedza wyszła jej z głowy i szare komórki jej pracują źle”.

Jadwiga Chmielowska o Krystynie Jandzie!

Jadwiga Chmielowska o Krystyna Janda w #ipptv!Cały wywiad: https://www.youtube.com/watch?v=fb-8EyVhp-g

Gepostet von idź Pod Prąd am Donnerstag, 25. Juli 2019

Redaktor Chmielowska w wywiadzie dla IPP TV została zapytana, co sądzi o wypowiedzi Władimira Putina: „Uważam, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród (…). Gdy ziemie, które są dziś rdzeniem Ukrainy, dołączyły do Rosji, nikt nie myślał o sobie inaczej niż jako o Rosjaninie. Wszyscy byli prawosławni i nazywali się Rosjanami. I nie chcieli być częścią katolickiego świata, na którą to stronę «przeciągała» ich Polska”. Słowa te padły w rozmowie z amerykańskim reżyserem Oliverem Stonem w czerwcu tego roku.

W programie IPP TV NA ŻYWO Jadwiga Chmielowska wraz z pastorem Pawłem Chojeckim dyskutowali również o tym, jak powinna zachować się Polska, by poprawić nasze relacje z Ukrainą.

ZOBACZ CAŁOŚĆ PROGRAMU w #IPPTV: