Ksiądz Chyła donosi na “sektę” Pawła Chojeckiego i Mariana Kowalskiego!

Po raz kolejny zrobiło się głośno w mediach społecznościowych z powodu Telewizji Idź Pod Prąd. Na Twitterze od pewnego czasu trwa polemika z katolickim księdzem Januszem Chyłą, który ostro skrytykował nas w związku z akcją #NiePochodzęOdMałpy oraz “uprzejmie doniósł” na Telewizję Idź Pod Prąd do prokuratury! Dziękujemy portalowi ChnNews.pl za rzeczową relację: https://chnnews.pl/kraj/item/4139-ksiadz-ostro-zaatakowal-chojeckiego-i-kowalskiego.html

A wszystko zaczęło się MILIARDY lat temu od Wielkiego Wybuchu:

Później z pierwotnej prebiotycznej zupy zrodziło się iście hamletowskie pytanie #Pochodzę czy #NiePochodzęOdMałpy? Które doprowadziło w końcu do oskarżenia pastora Pawła Chojeckiego i Mariana Kowalskiego przez proboszcza parafii Chojnice Janusza Chyłę o rzekomą “sekciarską działalność” .

Tweet księdza Chyły do ministra Ziobry oraz prokuratury z “prośbą o zajęcie się sektą” był bezpośrednią reakcją na sprzeciw pastora Chojeckiego wobec nauk papieża Franciszka dotyczących depopulacji, antykoncepcji i aborcji, które są niezgodne z Biblią: http://www.pch24.pl/niebezpieczne-zwiazki-watykanu—depopulacja-,49885,i.html 

Akcja #NiePochodzęOdMałpy zaczęła się od całkiem niewinnego żartu Mariana Kowalskiego, kiedy na wystąpieniu politycznym zażartował o dwóch wątrobach i jaszczurkach, które spadając w przepaść stały się ptakami: https://idzpodprad.pl/aktualnosci/swieta-krowa-nauki-zawyla/

Troszkę mniej śmieszne jest, że wielu przyjęło na wiarę nielogiczności i fałszerstwa teorii ewolucji. Wielu obrusza się także na każdy przejaw rzeczowej krytyki, a nawet żarty, tak jak było w tym przypadku.

Nieudana próba ośmieszenia Mariana Kowalskiego i akcji #NiePochodzęOdMałpy kontynuowana przez m.in. księdza Janusza Chyłę i Rafała Ziemkiewicza uruchomiła lawinę tweetów i komentarzy. Ksiądz Chyła – posłuszny swojemu zwierzchnikowi w Watykanie – jednoznacznie potępił naszą akcję: Bez sensu i szkodliwa jest akcja #NiePochodzęOdMałpy. Teoria ewolucji nie ma żadnego znaczenia dla wiary. Niech zajmą się nią naukowcy.

Ewolucja

Naukowy spór kreacjonizm – ewolucjonizm znowu znalazł miejsce w debacie publicznej.

Co ciekawe, Kościół Katolicki opowiedział się po stronie ewolucji, która jest obecnie jego oficjalnym stanowiskiem, choć jeszcze na początku XX wieku, tak nie było. W 1909 r. Papieska Komisja Biblijna uchwaliła dekret “Orzeczenie o historyczności trzech pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju” mówiący, że należy dosłownie interpretować pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju, te dotyczące stworzenia wszechświata i człowieka przez Boga. A dziś, papież Franciszek już otwarcie głosi, że teoria ewolucji nie jest sprzeczna z nauczaniem kościoła: http://natemat.pl/122033,teoria-ewolucji-nie-jest-sprzeczna-z-nauczaniem-kosciola-papiez-franciszek-spotkal-sie-z-naukowcami. 

Hebrajczyków

Według księdza Chyły chrześcijaństwo oparte tylko na Biblii to “sezonowe zjawisko”, które przemija z czasem, a wiara w Stworzenie, (której symbolicznym wyrazem jest hasło #NiePochodzęodMałpy) jest “przeciw rozumowi”! Ksiądz Chyła przyznaje, że ma więcej wspólnego z małpą niż pastor Chojecki z chrześcijaństwem!

chyła 1  chyła 3

chyła 4     chyła 8  chyła 7    chyła 9

Ksiądz Chyła z braku merytorycznych kontrargumentów dotyczących biblijnej wiary w Stworzenie głoszonej przez kreacjonistycznych naukowców (por. Katolickie Wyznanie Wiary!) oraz wobec jawnie lewicowych, komunistycznych, antychrześcijańskich nauk papieża Franciszka (dotyczących m.in. depopulacji) rzuca oszczerstwami o sekciarską działalność Telewizji Idź Pod Prąd! Próbuje uciszyć głos niezależnej chrześcijańskiej telewizji, w tym celu sięga po donos do prokuratury, a nawet skarży się u samego ministra Ziobry!

Poniżej odpowiedź pastora Chojeckiego i Mariana Kowalskiego skierowana do katolickiego oskarżyciela:

https://www.youtube.com/watch?v=XSlMakA46UA
https://www.youtube.com/watch?v=Qnq-jQ4-uOk

Dz 17, 24-26