Wojciech Cejrowski na Facebooku poparł w eurowyborach Konfederację, czyli partię, w której są kandydaci jawnie prorosyjscy. Jednocześnie przedstawia siebie jako zwolennika American Dream. Która twarz Wojciecha Cejrowskiego jest prawdziwa?

Cejrowski napisał:

Cejrowski wielokrotnie przedstawiał się jako zwolennik prezydentów USA Donalda Trumpa i Ronalda Reagana. Przyjrzyjmy się wypowiedziom polityków partii, którą poparł.

Janusz Korwin-Mikke

W wywiadzie dla Frondy powiedział: “Ja bym chciał, żeby pan Putin był polskim prezydentem (…) Putina się ludzie boją i dlatego Rosjanie są dumni z Putina”.

Tak skomentował to Michał Fałek, prezes partii Ruch 11 Listopada:

– Z tej wypowiedzi wynika, że Korwin chciałby, żeby Polska wchodziła w skład Federacji Rosyjskiej. Takich umizgów JKM do Rosji, do Putina było bardzo dużo. Mówienie, że JKM jest wolnościowcem, to mydlenie Polakom oczu. To jest zwolennik jednego z największych tyranów współczesnego świata, człowieka, który prawdopodobnie ma na sumieniu 96 Polaków, oficjeli, którzy lecieli oddać hołd pomordowanym w Katyniu.

Czy pan Wojciech Cejrowski również chciałby, żeby prezydentem Polski był Władimir Putin?

Poniżej zdjęcie JKM śpiącego na stole w Czeczenii. Na pierwszym planie polityk prorosyjskiej partii Zmiana, Jarosław Augustyniak.

 

Lilija Moshechkova

Jest kandydatką do PE z ramienia Konfederacji z Okręgu nr 3, miejsce 5.

Pozowała do zdjęć z “Chirurgiem”, szefem gangu motocyklowego Nocne Wilki, w bazie tego gangu.

W rosyjskiej telewizji wypowiadała się przeciwko burzeniu w Polsce pomników wdzięczności Armii Czerwonej. Tłumaczyła się później, że broniła postawionych przez komunistów pomników, które są w Polsce, ale tylko tych “na grobach żołnierzy”.

Pani Moshechkova wyrażała też żal po śmierci lidera donieckich separatystów “Giwiego”.

Czy tę panią również popiera Wojciech Cejrowski?

Grzegorz Braun

Niedawno zasłynął z pomysłu zaproszenia wojsk komunistycznych Chin do Polski. Projekt ten nazwał “Fort Xi”. Jest to ewidentne działanie przeciwko projektowi “Fort Trump”.

W internecie można także znaleźć zdjęcia przedstawiające Grzegorza Brauna w Moskwie w towarzystwie Leonida Svirydowa, który został wydalony z Polski z powodu podejrzenia o działalność szpiegowską na rzecz Rosji i który jest też redaktorem rosyjskiego portalu Sputnik. Warto wspomnieć, że Svirydowa w 2006 roku z podobnych powodów wydalono z Czech.

 

Antyamerykańska postawa Brauna objawiła się jaskrawo przy okazji wspólnej polsko-amerykańskiej konferencji w Warszawie na temat pokoju na Bliskim Wschodzie.

– Jakie naród polski ma kwestie, nie mówię konfliktowe, ale w ogóle sporne z narodem irańskim? Żadne. (Telewizja wPolsce)

Do tych twierdzeń Brauna odniósł się Michał Fałek,

– Z narodem Irańskim nie mamy kwestii spornych, mamy też dług wdzięczności, ale Pan Grzegorz Braun zapomniał albo nie wie, albo po prostu nie chce powiedzieć, kto teraz rządzi w Iranie. W Iranie rządzi reżim islamski, który jest największym sponsorem światowego terroryzmu i który nie jest reżimem przyjaznym Polsce.

Czy Wojciech Cejrowski nie widzi problemu również w tym, że Iran jest głównym sponsorem terroryzmu na świecie?

Robert Winnicki

Poseł Robert Winnicki także pokazał swoją antyamerykańską postawę przy okazji konferencji na temat Bliskiego Wschodu.

Przypomnijmy, że Polska jest w NATO i polscy żołnierze walczyli na misjach przeciwko islamskim terrorystom. Czy to nie są sprzeczne interesy?

prof. Włodzimierz Osadczy

Kolejną osobą z Konfederacji, która ma związki z osobami wydalonymi z Polski za szkodliwą dla naszego kraju działalność, jest profesor Osadczy. Był on promotorem Ludmiły Kozłowskiej z Fundacji Otwarty Dialog, a także zasiadał wraz z nią w zarządzie dwóch innych fundacji.

Krzysztof Bosak

Niedawno wypłynęła informacja, że Marek Bosak, brat Krzysztofa Bosaka, jedynki Konfederacji w Warszawie, jest dyrektorem w firmie rosyjskiego oligarchy Olega Wiktorowicza Bojko, która dorabia się na uboższych Polakach, udzielając wysokooprocentowanych kredytów krótkoterminowych, tzw. “chwilówek”. Sam Bojko jest objęty amerykańskimi sankcjami. W mediach sugeruje się związki oligarchy z brutalnymi grupami przestępczymi.

– Można powiedzieć, że za brata się nie odpowiada, ale jeśli brat jest blisko związany z oligarchą rosyjskim, który ma związki z bandytami i grupami przestępczymi, to chciałbym, żeby Pan Bosak odciął się wyraźnie od swojego brata. Ja takiej wypowiedzi nie słyszałem. Jeżeli brat polskiego polityka jest dyrektorem w firmie, która łupi Polaków, to jest to po prostu wstyd – skomentował Michał Fałek w telewizji Idź Pod Prąd.

Cejrowski prezentuje się również jako konserwatywny, głęboko wierzący katolik. Biorąc jednak pod uwagę jego obecną deklarację ideową, wydaje się prawdopodobne, że rację ma pastor Chojecki, który od lat ostrzegał, że to, z czego zanany jest Wojciech Cejrowski, to tylko fasada, która się dobrze sprzedaje medialnie, ale która zakrywa zupełnie odmienną rzeczywistość.

Zobacz dzisiejszy program Idź Pod Prąd Dogrywka:

https://www.youtube.com/watch?v=momKSk9GfXY