Wczoraj Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała porozumienie o współpracy z ukraińskim koncernem zbrojeniowym Ukroboronprom.

– To dla nas niezwykle ważne porozumienie. Zarówno w kontekście potencjalnej sprzedaży sprzętu produkowanego przez wchodzące w skład PGZ spółki, jak i ze względu na inne projekty realizowane razem z naszymi ukraińskimi partnerami – powiedział Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Błażej Wojnicz.

Dokument podpisano w obecności polskiego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza oraz wiceministra obrony Ukrainy Igora Pawlowskiego.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz mówił o potencjale, jaki tkwi w przemysłąch zbrojeniowych obu państw.

– Nie jest tajemnicą, że jeśli się uda nam połączyć wysiłki tych dwóch przemysłów, to możemy doprowadzić do powstania takiego potencjału, który będzie mógł rywalizować z każdą grupą zbrojeniową w Europie. Będzie mógł zagwarantować nie tylko bezpieczeństwo własnemu państwu, ale we wszystkich wymiarach – od broni rakietowej, poprzez czołgi po drony i wszystkie inne rodzaje najnowocześniejszej broni, nie zapominając o cyberprzestrzeni. Jak się nam to uda, to będziemy w stanie zagwarantować sobie bezpieczeństwo, pokój, a także być eksporterem do innych krajów, zwłaszcza Europy Środkowej, ale także Europy Zachodniej.