Dominik Tarczyński – poseł PiS poinformował, że składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie Włodzimierza Czarzastego – posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Chodzi o wypowiedź Czarzastego w programie “Gość Wiadomości”.

Czarzasty został zapytany w środę o wypowiedź z września o tym, że żołnierze sowieccy wyzwolili Polaków i dali nam wolność. Polityk SLD powiedział:

— Na terenie Polski zginęło łącznie z obozami 700 tysięcy żołnierzy radzieckich. […] Tereny, które zostały wyzwolone, tereny odzyskane, były wyzwalane przez dwie armie – jedna armia to była armia Wojska Polskiego m.in. przez gen. Jaruzelskiego, akurat tamtędy koło Szczecina szła, a druga armia to była armia, w której byli żołnierze rosyjscy, radzieccy wtedy, a byli i ukraińscy.

W czwartek odpowiedział na to poseł PiS Dominik Tarczyński, który napisał na Twitterze: 

— Takimi jak Czarzasty i ich sowiecką propagandą zajmował się po 1945r. mój dziadek, Komendant w NSZ i tysiące Wyklętych.  Dziękuj Bogu Czarzasty, że żyjemy w czasach pokoju… A ja, wnuk Wyklętego składam zawiadomienie do prokuratury w sprawie promowania ustroju totalitarnego.

Jednak wcześniej poseł Tarczyński nie był tak krytyczny wobec Czarzastego, który mówił podobne rzeczy. Dwa tygodnie temu Dominik Tarczyński wraz ze 176 innymi posłami Prawa i Sprawiedliwości zagłosował za kandydaturą Czarzastego na wicemarszałka Sejmu. 

Pokazuje to jasno zapis imiennego głosowania zamieszczony na stronie Sejmu:
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=1&NrGlosowania=3