– Od stycznia 2018 r. MON chce wprowadzić program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic – powiedział w TVP Info wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

– Mamy zabezpieczone środki i jesteśmy na etapie wprowadzania zmian prawnych. Jest to program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica – otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd
– powiedział wiceszef MON.

Na strzelnicach będą się też odbywać zajęcia z przysposobienia obronnego, które mają od 2019 r. wrócić do szkół średnich.

Pomysł pochwalił prezes Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni Andrzej Turczyn na stronie trybun.org.pl:
„To bardzo dobra wiadomość. Infrastruktura strzelnic to wielki problem w Polsce. Brak strzelnic hamuje w istotny sposób rozwój sportów strzeleckich i nauki posługiwania się bronią. […]Mam nadzieję, że tym razem ta sprawa ruszy do przodu. Wydaje mi się, że wreszcie sprawa trafiła do odpowiedniego ministerstwa, którego działania osobiście oceniam bardzo pozytywnie”.