????????????????????????????????????

Trzech nielegalnych imigrantów zatrzymali funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymani to Marokańczyk, Syryjczyk i obywatel Turcji.

1 października w okolicach Hrebennego funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili ślady na linii granicy państwa. Pies służbowy podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli granicę i pieszo kontynuowali wędrówkę. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z zatrzymanych był obywatelem Maroka, a drugi – Syrii. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP.

Dzień wcześniej, 30 września, funkcjonariusze z Placówki SG w Dołhobyczowie zatrzymali obywatela Turcji, który przekroczył nielegalnie granicę i pieszo wędrował do najbliższej drogi, aby dalej pojechać autostopem. Mężczyzna również nie posiadał dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium RP.

Cudzoziemcy twierdzili, że celem ich podróży były Niemcy. Wszyscy zatrzymani zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.