Na antenie Telewizji Idź Pod Prąd w programie Kowalski & Chojecki NA ŻYWO, Marian Kowalski ogłosił, że składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa popełnionego przez organizatorów nadzwyczajnego kongresu sędziów polskich, który miał miejsce w tę sobotę:

“Jako obywatel RP zawiadamiam o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez nieznanych z imienia i nazwiska sprawców, będących funkcjonariuszami publicznymi, polegającego na tym, że sfinansowali ze środków publicznych organizację i przebieg spotkania kilkuset osób określanego medialnie jako nadzwyczajny kongres sędziów z dnia 3 września 2016 r. w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez uczestników, tj. o przestępstwo z art. 231 § 2 Kodeksu Karnego.”

– To zawiadomienie dotyczy aspektu finansowego. Al Capone wcale nie został skazany za morderstwa czy rozboje, ale wykryto mu nieprawidłowości w podatkach. I poszedł siedzieć – skomentował sprawę na antenie Idź Pod Prąd pastor Paweł Chojecki.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Przypomnijmy, że Marian Kowalski podejmował już podobne odważne działania. W marcu tego roku złożył doprokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prof. Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa Trybunału Konstytucyjnego: – Obserwuję z wielkim niepokojem działania, które podejmuje sędzia Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, pełniąc funkcję prezesa tego sądu. Szczególne znaczenie ma to, że pan Rzepliński wbrew przepisom prawa uniemożliwia trzem sędziom TK pełnienie przez nich funkcji sędziów tego sądu oraz nie stosuje przepisów prawa, opublikowanych w Dzienniku Ustaw – uzasadnił swoje działania Kowalski. Po otrzymaniu zawiadomienia od Mariana Kowalskiego Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Andrzeja
Rzeplińskiego.

Będziemy informować na bieżąco o przebiegu obu spraw.

O sprawie od 57 sekundy: