Były opozycjonista, działacz antykomunistyczny oraz więzień okresu PRL, a także obecny więzień polityczny – Zygmunt Miernik, był gościem specjalnym dzisiejszego odcina Kowalski&Chojecki Na Żywo w Telewizji Idź Pod Prąd.  
W rozmowie z Euniką Chojecką Zygmunt Miernik wskazywał na główne problemy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jak powiedział największym obecnie problemem polskiego sądownictwa była nigdy nie przeprowadzona lustracja sędziów oraz prokuratorów oraz nie wymierzenie kar dla komunistycznych aparatczyków, którzy, mając komunistyczną przeszłość, wciąż pracują i orzekają w polskich sądach. – Myślę, że są jakieś przyczyny tego, że PIS się boi też ruszać sądy. Bo widzi pani, jak się jeszcze dowie o jakichś aferach, a w tle są służby, tematy nietykalne… Może dla rządów “dobrej zmiany” sądy są jeszcze nietykalne. Boją się tych sądów. – komentował Miernik.
Przypominamy historię Zygmunta Miernika.
20 kwietnia decyzją sądu został prawomocnie skazany na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za tzw. protest tortowy. Sąd uznał go za winnego naruszenia nietykalności cielesnej sędzi Anny Wielgolewskiej z Sądu Okręgowego w Warszawie, która została przez niego ugodzona tortem w tył głowy. Działanie Miernika było aktem rozpaczy wobec bezkarności zbrodniarzy komunistycznych, takich jak Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak i Stanisław Kociołek.
Zygmunt Miernik, który przebywa obecnie na przepustce, jutro również będzie gościł w programie Kowalski&Chojecki na żywo o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy.