Obejrzałem piątkową audycję Kowalski & Chojecki w Telewizji Idź Pod Prąd nt. wizyty pewnego jegomościa z Chin – Song Hongbinga – który w Polsce i w krajach Zatoki Perskiej jest uznawany za wybitnego eksperta, natomiast w całej Azji Wschodniej ten człowiek jest już traktowany jako persona non grata. Taka chińska odmiana Balcerowicza…

“Znakomity chiński ekonomista” ma ostatnio problemy w Chinach. Namawiał Chińczyków (oczywiście nie za darmo, nagrał m.in. spot reklamowy, który puszczała państwowa stacja CCTV ) do inwestowania w największą na świecie giełdę tzw. pomniejszych metali przemysłowych Fanya Metals Exchange. Inwestycja okazała się niewypałem. Inwestorzy stracili łącznie 40 mld juanów (25,4 mld zł). Zaczęli więc domagać się od Songa przeprosin, a na kilku wykładach Song został pobity przez oszukanych inwestorów. Song ograniczył więc swoje wykłady w ChRL i częściej występuje na Bliskim Wschodzie i jak widać w Polsce.
Song nie ma wykształcenia ekonomicznego. Ukończył wydział inżynieryjny w Chinach i studia w zakresie edukacji w USA. Życiorys, jaki przedstawia Song, nawet w Chinach został zakwestionowany (np. nigdy nie pracował na Wall Street). I z tego powodu, jak twierdzą chińscy internauci, musiał pożegnać się z funkcją eksperta finansowego w grupie Hong Yuan Securities Company. Ale to nic, zawsze jeszcze może robić za “znakomitego chińskiego ekonomistę” w Polsce. (Bardzo cenna informacja i uwaga od pani Hanny Shen.)
Najbardziej dziwi mnie fakt, że w Polsce młodzi ludzie „prawicy”, nie mając żadnego przygotowania merytorycznego do tego typu wizyt, urządzają festiwal wazeliny w kierunku do tego kacyka i karierowicza z Syczuanu.
Bosak, Winnicki i cała reszta klakierów, która jak to Marian Kowalski określił, że g… widziała i w d… była ma 100% racji i narracja z ich spotkań z tym naciągaczem w Polsce potwierdza ten fakt…
Do książek, nauki języków obcych i analizy faktów nieuki!

Arkadiusz Skrzypniak, polski przedsiębiorca na Tajwanie.

Program Kowalski & Chojecki z udziałem Autora

Program Kowalski & Chojecki m.in. o Song Hongbingu, piątek 2 grudnia 2016