Miłość słodka jak lukier

Miłość słodka jak lukier

Kto z nas nie słyszał nigdy słów z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian 13.4-8:  „Miłość jest cierpliwa, miłość jest dobrotliwa, nie zazdrości, miłość nie jest chełpliwa, nie nadyma się, nie postępuje nieprzystojnie, nie szuka swego, nie unosi się, nie myśli nic złego, Nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy; Wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi. Miłość nigdy nie ustaje”?
W tym czy innym tłumaczeniu,  jestem pewna, że każdy je zna. Piękne słowa, które towarzyszą młodym na ślubie. Ale czy ktoś wie, jak odnieść to do prawdziwego życia? Podczas gdy robiłam pierniki na śluby swoich koleżanek z dawnej pracy, miałam wiele okazji by się nad tym zastanowić. Wy także możecie znaleźć wskazówki w Listach św. Pawła do Efezjan 5.22-25 i 5.33 oraz w Liście do Kolosan 3.18-20. Kiedy emocje już opadną, nacieszymy się swoim wielkim dniem, prezentami, przychodzi pora na szarą rzeczywistość. Nieraz bywa ciężko, miłość nie zawsze jest słodka jak lukier. Czasami trzeba nagiąć kark, a dumę schować do kieszeni. Nikt nie zapewniał nas, że będzie łatwo. Warto czasem zdobyć się na małe poświęcenie, a z pewnością druga strona nam opłaci tym samym. W końcu po każdej burzy, wychodzi słońce.

Słodkości dla Agnieszki i Marcina

 

Poczęstunek dla gości weselnych Kasi i Adama

 

Pierniczki na wesele Moniki i Piotrka

 

I na koniec ciasteczka Dominiki i Tomka

P.S. Wracam po baaaaardzo długiej przerwie, bo jestem gapą i zapomniałam hasła do własnego konta. Niedługo nadrobię zaległości 😉

1 komentarz

  1. Świetnie wyglądają te ciasteczka z garniturkiem 🙂 U mnie wyszły trochę krzywo, ale do tego chyba trzeba mieć większą wprawę .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *