Bez kategorii

Odliczanie czas zacząć

Grudzień za pasem, a to znaczy, że zaraz będzie Boże Narodzenie. Pora odkurzyć więc tzw. kalendarz adwentowy. My zrobiliśmy swój kilka lat temu i używamy go co roku, ale za każdym razem jest trochę zmodyfikowany.

Pomyślałam, że w tym roku zrobię kalendarz on-line :), tzn. codziennie, począwszy od 1 do 24 grudnia, będę publikować wpis i w ten sposób powstanie coś w rodzaju kalendarza adwentowego. Przygotuję na każdy dzień werset z Biblii i jakieś zadanie na ten dzień, które będzie pomagało nam w przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia tak, żeby to Jezus rzeczywiście był powodem tego świętowania, czyli jak mówią Amerykanie,

„Jesus is the Reason for the Season”.

 

Jeśli chcesz się do nas przyłączyć, to zapraszam.

Dziś jest dzień przygotowań. Przygotujcie z dziećmi dwadzieścia cztery koperty lub pudełka zrobione ze świątecznego papieru albo uszyte woreczki, mogą też być torebki papierowe. Wybór należy do was.

Poniżej instrukcja wykonania pudełeczka:

Trzeba owe koperty lub pudełka, lub woreczki, lub torebki papierowe ponumerować od 1 do 24, czyli dni od 1 do 24 grudnia.

Zgromadźcie też drobne słodkości. Oczywiście mogą to być gotowe słodycze, ale też upieczone małe pierniczki, owoce suszone, migdały, orzechy czy inne ulubione przekąski. Ważne, żeby były małe, a właściwie takie, żeby bez problemu można je było zmieścić w jednej z kopert, pudełeczku czy woreczku (razy ilość dzieci w rodzinie).

W każdym z pojemników umieśćcie po kilka łakoci, a następnie ustawcie je, powieście, w wybranym przez was miejscu w domu. Każdego dnia na kopertę lub pudełko będziemy przyklejać werset z Biblii.

Miłego wycinania, klejenia i… szukania miejsca. Do jutra!

(…może na tablicy magnetycznej…)

„O, jak słodkie jest Słowo Twoje dla podniebienia mego, słodsze niż miód dla ust moich.”

Psalm 119: 103

5 thoughts on “Odliczanie czas zacząć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *