Bez kategorii

Dzień 8

„Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony.” Księga Izajasza 53, 6-8

Śmierć Jezusa była zapowiadana przez Boga, ustami proroków, wiele razy. Najbardziej poruszające proroctwo na ten temat to Psalm 22, w którym król Dawid widzi ukrzyżowanie i śmierć Jezusa. Król Dawid, widział to, co miało się wydarzyć… 1000 lat później. Imię króla Dawida także możemy znaleźć w rodowodzie Jezusa w pierwszym rozdziale Ewangelii Mateusza.

Fragment z Izajasza posłużył Filipowi do głoszenia ewangelii pewnemu Etiopczykowi, o czym możemy przeczytać w Dziejach Apostolskich 8: 26-39.

Zadanie na dziś:

Dziś i jutro będziemy robić lapbook. Będzie to lapbook o tym, jakie imiona czy tytuły nosi Jezus?

Oczywiście odpowiemy na to pytanie na podstawie Biblii i fragmentów, które do tej pory czytaliśmy każdego dnia. Ja naliczyłam, do dziś, tych tytułów dziesięć. Ale może coś pominęłam?

Jak przygotować lapbook?

 

W lapbooku umieszczamy książeczki i tutaj oczywiście mamy do wyboru, jeden rodzaj książeczek albo każda książeczka innego kształtu (np. Jezus jest Królem w kształcie korony). Chodzi o to, żeby na każdej z książeczek zapisać tytuł lub określenie, jakim Jezus został nazwany a w środku napisać co ten tytuł lub imię oznacza. Do dzieła!

8.grudnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *