Bez kategorii

Dzień 7

„A byli w tej krainie pasterze w polu czuwający i trzymający nocne straże nad stadem swoim. I anioł Pański stanął przy nich, a chwała Pańska zewsząd ich oświeciła; i ogarnęła ich bojaźń wielka. I rzekł do nich anioł: Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu, gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym.” Ewangelia Łukasza 2: 8-13

Ten opis przypomina mi moment, kiedy usłyszałam dobrą nowinę, czyli ewangelię o darmowym zbawieniu w Jezusie… W naszym życiu panuje ciemność i nagle pojawia się światłość – coś zupełnie niespodziewanego – ktoś uświadamia nam, że jesteśmy grzeszni. Przecież zazwyczaj o tym nie chcemy rozmawiać a nawet staramy się nie zauważać tego, że żyjemy w ciemności. Nasza pierwsza reakcja „Co się dzieje?” i wtedy słyszymy, że Jezus chce nas zbawić, wystarczy tylko poprosić go o ratunek od potępienia. I od tego momentu, jeśli to zrobimy, światłość zapanuje w naszym życiu. Sam Jezus także mówi wprost o sobie, że jest światłością świata w Ewangelii Jana 8: 12 „A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.”

Ten fragment mówi także o tym, że noc została rozświetlona przez „chwałę Pańską”. Czy była to ta sama chwała, która rozświetlała świat zanim stworzone zostało słońce? Czy słońce jest jedynym źródłem światła? Przeczytaj opis stworzenia w I Księdze Mojżeszowej!

Zadanie na dziś:

Dziś wieczorem zgaście na pięć minut wszystkie światła w domu, potem zapalcie lampę lub światełka choinkowe. To pomoże wam zauważyć co to znaczy, że Jezus jest światłością, która przyszła na świat. Tak samo my powinniśmy świecić w ciemności, żeby ludzie widząc nasze przemienione życie, zapragnęli życia w światłości.

Zgromadź także materiały potrzebne do zrobienia lapbooka, bo to projekt, który zaplanowałam na ten weekend. Film, który będzie pomocny:

7.grudnia

1 thought on “Dzień 7

  1. Bardzo do mnie przemawia, kiedy Jezus nazywa się światłością świata. DOBRO jest klarowne, czyste, dobre ścieżki proste. Dziękuję za przypomnienie dziś tego określenia. Obraz człowieka, który przyjmuje zbawienie i z robaka przemienia się w motyla też się tu dobrze komponuje, wszak motyle lubią światło 😉 „Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto wierzy we mnie”.
    Jan 12:46

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *