Bez kategorii

Dzień 22

„Pójdźcie, radośnie śpiewajmy Panu, Wznośmy okrzyki radosne skale zbawienia naszego! Pójdźcie, pokłońmy się i padnijmy na twarz! Klęknijmy przed Panem, który nas uczynił! On bowiem jest Bogiem naszym, A my ludem pastwiska jego i trzodą ręki jego.” Ps. 95: 2 i 6-7

Dziś dalej będziemy mówili o radości z tego, że Jezus przyszedł na świat. Radości zawsze towarzyszy entuzjazm. Entuzjazm to wkładanie całego swojego serca w to, co robimy. Niesamowite jest także to, że entuzjazm jest zaraźliwy – kiedy cieszymy się, albo cokolwiek innego robimy z entuzjazmem, to udziela się także innym!

Ważne, żeby entuzjazm towarzyszył nam we wszystkim co robimy a żeby tak było nie możemy łatwo się zniechęcać tym, że coś nam nie wychodzi. W czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia częstym problemem jest brak radości i entuzjazmu. Skupiamy się na tym, że mamy tyle do zrobienia i to nas zniechęca. Zapominamy o tym z czyjego powodu są te święta. Dlatego dziś szczególnie staraj się zarażać wszystkich swoją radością! Jak to zrobić?

Zadanie na dziś:

Dziś szczególnie postarajcie się nie zniechęcać i nie narzekać. Wyraźcie także swoją radość. Powiedzcie sobie nawzajem, że cieszycie się, że jesteście rodziną i powiedzcie jak bardzo się cieszycie z tego co macie czy co razem robicie. Pamiętacie tabelkę, którą robiliście kilka dni temu o tym, za kogo i za co jesteście wdzięczni. Dziś jest dobra okazja, żeby przypomnieć najbliższym o tym a także powiedzieć im, że cieszycie się z tego, co tam zapisaliście.

Czy chcecie być ludźmi, którzy zarażają innych swoją radością i entuzjazmem w robieniu różnych rzeczy?

Pomyślcie, które z poniższych cech charakteryzują entuzjastyczną osobę:

– łatwo się zniechęca i często narzeka,

– chętnie pomaga innym,

– chętnie angażuje się w to, co dzieje się w domu,

stara się robić różne rzeczy, ale bez przekonania,

– wykonuje swoje zadania, niezależnie czy są ważne czy drobne, w sposób zaangażowany i wkłada w to całe swoje serce,

– często marszczy brwi,

– jest apatyczny i nie interesuje go to, czym zajmuje się jego rodzeństwo czy rodzice.

The Jesus is the Reason for the Season!

22.grudnia

Inspiracja: http://www.characterfirsteducation.com

2 thoughts on “Dzień 22

    1. Agnieszko, ja też dziękuję Tobie i wszystkim, którzy czytaliście i korzystaliście. Dziękuję za zdjęcia. Był to dla mnie bardzo ciekawy eksperyment! A przede wszystkim jestem wdzięczna Bogu za Jego Słowo, które jest żywe i działa w nas, kształtuje nasz charakter…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *