Bez kategorii

Dzień 19

„Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca. List do Filipian 2: 5-11

Jezus jest dla nas wzorem służby, świadomym tego, po co przyszedł na świat. Przyszedł, aby oddać za nas swoje życie, choć był Bogiem, zrobił to dla nas!

 

 

Zadanie na dziś:

Ciepło/zimno. Rodzice chowają w domu kartki z wypisanymi imionami, którymi został nazwany Jezus a dzieci szukają tych karteczek (np. Immanuel, Dobry Pasterz). Rodzice mogą pomagać – jeśli dziecko jest blisko, mówiąc ciepło, jeśli się oddala – zimno. Kiedy któreś z dzieci, znajdzie karteczkę zatrzymajcie zabawę i niech dziecko powie, co imię, zapisane na karteczce, oznacza. Gramy, aż wszystkie karteczki zostaną odnalezione. Dobrej zabawy!

19.grudnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *