Bez kategorii

Dzień 17

„A był wtedy w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon; człowiek ten był sprawiedliwy i bogobojny i oczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty był nad nim. Temu Duch Święty objawił, iż nie ujrzy śmierci, zanim by nie oglądał Chrystusa Pana. Przyszedł więc z natchnienia Ducha do świątyni, a gdy rodzice wnosili dziecię Jezus, by wypełnić przepisy zakonu co do niego, on wziął je na ręce swoje i wielbił Boga, mówiąc: Teraz puszczasz sługę swego, Panie, według słowa swego w pokoju, gdyż oczy moje widziały zbawienie twoje, które przygotowałeś przed obliczem wszystkich ludów: światłość, która oświeci pogan, i chwałę ludu twego izraelskiego.” Ewangelia Łukasza 2: 25-32

Symeon otrzymał od Boga wspaniały prezent – Bóg spełnił swoją obietnicę.

Zadanie na dziś:

Dziś przygotujemy prezenty, dla swoich najbliższych. Będą to… bilety.

Można je wykonać z kolorowego, ze świątecznym motywem, papieru. Można także wydrukować jakiś ulubiony obrazek i wyciąć. Chodzi o to, żeby ten bilet, przypominał bilet – musi być prostokątny. Może przypominać stary bilet z twardego kartonu, taki w którym konduktor robił dziurkę albo bilet do kina. Kiedy już mamy papier odpowiednio przycięty, wpisujemy następującą treść:

„Ten bilet upoważnia posiadacza do spędzenia popołudnia, wg jego pomysłu.

Możesz wybrać sposób wspólnego spędzenia czasu dla całej rodziny.”

Robimy bilety dla każdego członka rodziny (wpisujemy imię z jednej strony, treść z drugiej strony biletu) i wkładamy je do pudełka czy woreczka z numerem 24. Będą one prezentem pod choinkę w Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajcie, że zanim wykorzystacie taki bilet, dobrze zastanówcie się jak zaplanować takie popołudnie. Chodzi o to, żeby to był wspólnie dobrze spędzony czas.

Można wykonać więcej niż jeden bilet dla jednej osoby. No, ale wtedy to już będzie karnet.

17.grudnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *