Bez kategorii

Dzień 16

Pan mądrością ugruntował ziemię i rozumem stworzył niebiosa. Dzięki jego wiedzy wytrysnęły wody z otchłani, a z obłoków rosa spada kroplami.” Księga Przysłów 3: 19-20

Mam nadzieję, że sprawiło Wam wielką przyjemność tworzenie pierniczków. I właśnie o tworzeniu dzisiaj kilka słów. Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo a Bóg jest wspaniałym twórcą! „I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.” (I Księga Mojżeszowa 1: 27) Spójrz dokoła, nawet zimą zachwyca nas to, co dokoła widzimy, od majestatycznych choinek po maleńkie płatki śniegu. Twórczość jest cechą Boga objawionego w Biblii. I dlatego tworzenie sprawia nam taką radość. Dlaczego tworzenie lapbooków czy wypiekanie pierniczków tak nas cieszy i daje poczucie satysfakcji? Bo jest to wyraz naszej boskiej cechy – twórczości. A jak czulibyście się, gdyby ktoś wziął wasze ciasteczka i powiedział, że są one dziełem przypadkowych czynności, ponieważ nie wiadomo skąd ciasto i foremki znalazły się na jednej stolnicy… Jak czulibyście się, gdyby chwała za wasze dzieło została wam tak po prostu odebrana a wasza kreatywność przemilczana i przypisana, np… „matce naturze”?

Zadanie na dziś:

Ozdabianie pierniczków przy kubku gorącej czekolady, koniecznie z piankami! 🙂

Do ozdabiania będzie potrzebny lukier a najlepszy lukier to lukier królewski:

200 gr przesianego cukru pudru,
1 białko jajka (jajko trzeba wcześniej umyć i sparzyć wrzątkiem),
1 łyżeczka soku z cytryny,
1 łyżeczka wody,
Wszystko to ucieramy mikserem aż otrzymamy jednolitą błyszczącą masę (od 5 do 8 minut). Jeśli lukier jest zbyt gęsty dodajemy po pół łyżeczki wody, do otrzymania odpowiedniej konsystencji. Do lukru można dodać barwniki spożywcze.

To do dzieła!

16.grudnia

1 thought on “Dzień 16

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *