Bez kategorii

Dzień 11

„I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus. Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida. I będzie królował nad domem Jakuba na wieki, a jego królestwu nie będzie końca. A Maria rzekła do anioła: Jak się to stanie, skoro nie znam męża? I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym.” Ewangelia Łukasza 1: 30-35

Wielu ludzi oczekuje, że kiedy umrą, Bóg okaże swoje miłosierdzie i nie pójdą do piekła. Ale Bóg okazał już swoje miłosierdzie:

„Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.” Ewangelia Jana 3: 16.

Czyż wyobrażacie sobie większe miłosierdzie niż oddanie życia swojego jedynego Syna za grzechy ludzi? Jezus niewinnie poniósł karę, która nam się należała. Jeśli to nie jest wyrazem największej miłości to co nim jest?

Czy znacie historię Tima Tebow, amerykańskiego sportowca, związaną z tym wersetem?

Tim Tebow to amerykański sportowiec (obecnie gra w baseball), który grał w futbol amerykański w drużynie Denver Broncos. W finałowym meczu ligowym (AFC West) Denver Broncos przeciwko Pittsburgh Steelers, dokładnie trzy lata po tym jak po raz pierwszy, wypisał sobie na czarnych paskach pod oczami parametr wersetu z Ewangelii Jana 3: 16, jego drużyna wygrała mecz w ostatnich sekundach – dzięki Timowi. Niektóre ze statystyk z tego meczu wyglądały następująco: Tim Tebow przebiegł dokładnie 316 jardów; oglądalność ostatniej części meczu wyniosła 31,6%. Ale to, co najważniejsze, tego dnia hasło „John 3:16” było najczęściej wyszukiwanym hasłem w wyszukiwarce Google – wpisało je ponad 94 milionów ludzi. Co ciekawe, Tim nie zrobił wielkiej kariery jako futbolista (wg komentatorów nie był wystarczająco dobry technicznie) i ostatecznie zmienił dyscyplinę sportową. Ale z całą pewnością miał swoje pięć minut i moim zdaniem miał je właśnie po to, żeby 94 miliony ludzi dowiedziało się w jaki sposób Bóg okazał nam swoją miłość .

Tutaj można zapoznać się z tą historią (tylko po angielsku):

https://www.youtube.com/watch?v=yZj5U6WtUBc

https://www.youtube.com/watch?v=xD8JEqDHDE0

https://www.youtube.com/watch?v=piCxidoaLwo

Koniecznie wysłuchajcie także osobistej relacji Tima Tebow, w której porusza kilka innych wątków:

https://www.youtube.com/watch?v=MMSo0sDDA_8

 

Zadanie na dziś:

Nauczcie się na pamięć wersetu z Ewangelii Jana 3: 16.

11.grudnia

10 thoughts on “Dzień 11

  1. Biblia i historie z nią związane, nawet w naszych czasach, wydają się one być niesamowite. Tak działa Bóg, takie jest jego świadectwo, tak w ten sposób nas umiłował że w naszych niedoskonałych umysłach nie miesci nam się to w głowie…
    Dziekuje za tą historię.
    Niech Bóg bedzie z Tobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *