Bez kategorii

Dzień 10

„I powiesz w owym dniu: Dziękuję ci, Panie, gdyż gniewałeś się wprawdzie na mnie, lecz twój gniew ustał i pocieszyłeś mnie. Oto, Bóg zbawieniem moim! Zaufam i nie będę się lękał: gdyż Pan jest mocą moją i pieśnią moją, i zbawieniem moim. I będziecie czerpać z radością ze zdrojów zbawienia. I będziecie mówić w owym dniu: Dziękujcie Panu, wzywajcie jego imienia, opowiadajcie wśród ludów jego sprawy, wspominajcie, że jego imię jest wspaniałe. Grajcie Panu, bo wielkich dzieł dokonał, niech to będzie wiadome na całej ziemi. Wykrzykuj i śpiewaj radośnie, mieszkanko Syjonu, bo wielki jest pośród ciebie Święty Izraelski.” Księga Izajasza 12: 1-6

Czy pamiętacie ile lat przed narodzeniem Chrystusa żył Izajasz?

Bóg objawił mu to, że tylko dzięki Jezusowi może być zbawiony człowiek a nie dzięki swoim uczynkom. „Zaufam (…) Pan jest zbawieniem moim”. My zasłużyliśmy sobie jedynie na gniew, a to Jezus (Święty Izraelski) jest zbawieniem!

Dzięki Boże!

Zadanie na dziś:

Postawa wdzięczności. Dziś zróbmy sobie tabelkę, z dwiema kolumnami. W pierwszej kolumnie wypiszcie przynajmniej dziesięć rzeczy, które dla każdego z was, są najcenniejsze – najwyższe dobra w waszym życiu. W drugiej kolumnie wpiszcie imię przynajmniej jednej osoby, która przyczyniła się do tego, że korzystacie z dobra wymienionego w kolumnie pierwszej. No i nie zapomnijcie im za to podziękować!

(inspiracja „Na dobre i na lepsze” Gary Smalley)

10.grudnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *