“Zwycięstwo” Rządu PiS w wojnie z Żydami? Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 19.02.2018

Dziś tematem głównym programu “Kowalski&Chojecki NA ŻYWO” była sprawa relacji Polski z Izraelem. Temat dotyczył wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium na Konferencji Bezpieczeństwa, gdzie „zabłysnął” sformułowaniem “żydowscy sprawcy” Holokaustu w kontekście ustawy o IPN. Po tej wypowiedzi Polska jest krytykowana przez izraelskie media za nazwanie Żydów sprawcami Holokaustu… Polsko-izraelski spór narasta. Żydowscy politycy zarzucają polskiemu premierowi negacjonizm Holokaustu. Pastor Paweł Chojecki podkreślił, że premier Morawicki sprawcami zbrodni Hitlerowskich nazwał także Polaków i Ukraińców.

#IPPTV

“Izraelski dziennikarz zarzucił premierowi Morawieckiemu, że gdyby opowiedział, że “wielu członków rodziny jego urodzonej w Polsce matki, która przeżyła Holokaust, zginęło, ponieważ zostali zadenuncjowani na Gestapo przez Polaków”, to byłby uznany za przestępcę. Morawiecki zaprzeczył, twierdząc, że wszyscy wiedzą, iż byli zbrodniarze polscy, ale także np. żydowscy. Wywołało to oburzenie w Izraelu. Zarzut “negacjonizmu Holokaustu” wysunął sam premier Benjamin Netanjahu, “Żydzi byli mordowani w Holokauście i Polacy brali czynny udział w ich mordowaniu Lider izraelskiej Partii Pracy Awi Gabbaj. Ksenia Swietłowa, deputowana z Bloku Syjonistycznego, oświadczyła, że wypowiedź Morawieckiego “pokazuje jego prawdziwą twarz”. “Należy pamiętać, że według najbardziej konserwatywnego szacunku 200 tysięcy Żydów w Polsce zostało zamordowanych przez Polaków” – stwierdziła. Pojawiają się apele o odwołanie izraelskiego ambasadora do kraju.”

Mateusz Morawiecki powiedział: Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy czy ukraińscy, nie tylko niemieccy… Jak wy odebraliście te słowa naszego premiera? – pyta Cezary Kłosowicz

Marian Kowalski: “Zakładamy, ze pan premier Morawiecki nie jest durniem. Problem w tym, ze gdy ten dziennikarz zadał pytanie to otrzymał gromkie brawa od publiczności…”

Pastor Paweł Chojecki: “Jeszcze wcześniej był wywołany z lasu rąk, imiennie do zadania tego pytania, to też jest ciekawa okoliczność.”

Marian Kowalski: „To było odpowiednio przygotowane i tutaj pan Morawiecki postawił taką oto tezę, że zrobił co mógł, żeby o Polsce nadal ci co chcą mówić źle mieli coś do powiedzenia przez cały weekend. I to się udało. Weźmy jeszcze pod uwagę to, że był świeżo po spotkaniu z kanclerz Merkel i zaraz po tym spotkaniu na paskach pojawiła się informacja: Niemcy uznają swoją historyczną odpowiedzialność za wojnę. Historyczną tak, ale nie finansową… I o to idzie ta cała burza, żeby Niemcy uznały swoją historyczną odpowiedzialność i oni przyznają się, że źle zrobili, ale już załatwili z kim trzeba… I teraz Morawiecki idzie w spółce z Merkel… I po co Merkel ma źle mówić o Polakach, wystarczy, że pan premier będzie mówił. Przez to da możliwość pyskowania przeciwko Polce, gdzie się tylko da, organizowania takich spektakli i dolewa oliwy do ognia.”

“Zamiast powiedzieć jasno, że w Polsce groziło to i to, a w innych krajach nie, że w Polsce za kolaborację z Hitlerowcami była kara śmierci przez podziemne państwo. I my potępialiśmy wszelkie akty kolaboracji z hitlerowskim, niemieckim okupantem. Polskie Państwo Podziemne wyciągało jak najsurowsze konsekwencje z wymierzeniem kary śmierci włącznie. I kropka.”

Pastor Paweł Chojecki: „Ja bym jeszcze dodał dwa zdania. Tysiąc lat historii Polski i Żydów układało się wspaniale, że kiedy Niemcy, Francuzi, Rosjanie, Hiszpanie mordowali Żydów na potęgę, grabili z całego ich mienia, i w całej Europie ścigali, to schronieniem jedynie była Polska.”

Marian Kowalski: „Być może ta konwencja wypowiedzi premiera uniemożliwiała dłuższe wywody, ale na pewno nie było potrzeby wymieniać nazw innych narodów, zwłaszcza żydowskiego w tym kontekście. Jak się nie ma rozwiniętego aparatu propagandy i wiemy, że mamy przeciwko sobie większość mediów premier podłożył się jak małe dziecko. Stąd uważam, że premier Morawiecki wykonuje jako lobbysta niemieckiego przemysłu finansowego i rządu niemieckiego na kraj określone zadania.

Zadanie pierwsze: żeby Polska zerwała sojusz z USA, wprost się nie da to trzeba wkurwiać Żydów ile się da. To wystarczy, żeby Amerykanie mieli dwuznaczne odczucia jeśli chodzi o sprawę Polską w tym momencie. Zadanie drugie, żebyśmy my nie chcieli od Niemców żadnych pieniędzy, bo z kim do spółki mielibyśmy te pieniądze pozyskiwać, bo z Żydami już nie mamy spółki. Cudowne dziecko ekonomii, pan Morawiecki, doprowadził do tego, że nie będziemy brać pieniędzy a płacić, mamy zszarganą opinię i o żle o nas mówią. Niemcy są naszymi dobrodziejami a Rosja milczy. (…)

“Tak czy inaczej rząd Morawieckiego i Morawiecki osobiście robi, co może, aby proceder szkalowania Polski nigdy się nie skończył. Ja nie uznaję tych głosów (tj. Łapiński), „ale my tym Żydom zrobiliśmy jazdę…” Jaką jazdę?! Nie możecie odzyskać prasy niemieckiej na naszym terenie, nie mówię, że nie macie nawet możliwości przekazu w prasie amerykańskiej, izraelskiej naszej narracji i dajecie paliwo polityczne wrogom Polski, którzy mają media. Ten kto ma kontakt z publicznością wygra każdą sprawę. Głupota społeczeństw jest ogólnie znana, siła propagandy jest miażdżąca i dawanie pretekstu jest samobójcze. Morawiecki robi to celowo, jest to człowiek, który ma za zadanie wyprowadzić Polskę z sojuszu z USA i rzucić w objęcia niemieckie na zawsze. Jest to typowe cudowne dziecko biurokracji unijnej. Taka karuzela stanowisk na linii Goldman Sachs – sprawca kryzysu oraz osoby, które piastują i piastowały wysokie funkcje w państwach UE, to są zazębiające się mechanizmy. I Morawiecki jako człowiek z finansjery wszedł do polityki i ma tutaj za zadanie wprząc Polskę znowu w te mechanizmy, w których Polski interes narodowy nie będzie realizowany.”

Pastor Paweł Chojecki: „(…) Premier Netanjahu ma bezpośredni interes strategiczny dla Izraela. Dziś najgroźniejszym przeciwnikiem jest Iran. Media i politycy mówią, że są gotowi do ataku na Iran, do tego potrzebna jest Żydom zgoda Rosji, albo przynajmniej udawana zgoda, żeby nie przeszkadzali. Prawdopodobnie na tych rozmowach w Centrum Tolerancji Putin zażądał ceny za swoje milczenie przy ewentualnym ataku na Iran i tą ceną jest właśnie wywołanie zatargu z Polską, po to żeby wyprowadzić Polskę z sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi.”

Co ciekawe w piątek (16.02.) premier zaprosił kanclerz Merkel na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę…

Zapraszamy na cały odcinek:

https://www.youtube.com/watch?v=C_aXBfHez7M

Film, który polecał Marian Kowalski: http://www.filmweb.pl/Listy.Z.Iwo.Jimy