ZWYCIĘSTWO MACIEREWICZA! Duda się cofa! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 23.11.2017

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział nowy termin rekonstrukcji rządu. Rekonstrukcja zapowiadana na przełom listopada i grudnia 2017 może się przesunąć do stycznia 2018 roku, z powodu wniosku złożonego przez PO o wotum nieufności dla rządu „pod bardzo haniebnym pretekstem, jakoby nasz rząd tolerował lub wręcz promował postawy rasistowskie”. Mówiło się także o dymisji ministra Antoniego Macierewicza, a tutaj niespodziewanie prezydent Duda czy ludzie z WSI, czyli poprzedniego systemu politycznego się cofnęli. Jarosław Gowin dla Polskiego Radia powiedział, że rekonstrukcja zależy od PO, czyli od tego, kiedy Platforma Obywatelska złoży wotum nieufności…

Eunika Chojecka: To wszystko zależy od PO i my mamy w to wierzyć?

Paweł Chojecki: Oczywiście jest to klęska obozu śmierdzących onuc zza wschodniej granicy. I już minister Antoni Macierewicz we wczorajszym wywiadzie radiowym dla pana Klarenbacha jasno ogłaszał zwycięstwo. [Minister] jasno pokazywał, że to co się do tej pory działo (czyli do przejęcia władzy przez PiS w 2015 roku) to praktycznie było sterowane przez Moskwę. Nie były to żadne demokratyczne przemiany, nie było w tym nic, jeśli chodzi o spontaniczną drogę do wolności narodu polskiego. Było to sterowane, manipulowane. Dopiero od 2 lat rozpoczyna się dekomunizacja Polski. Cieszę się, że to już dociera na poziomie rządowym do Polaków. A Jarosław Gowin został wybrany przez WSI, aby ogłosił kapitulację.

https://www.polskieradio.pl/130/2351/Artykul/1748181,Antoni-Macierewicz-gosciem-Adriana-Klarenbacha

Eunika Chojecka: Czego przestraszyły się elity III RP, z którymi wszedł w sojusz prezydent Andrzej Duda, jak pisze dr Jerzy Targalski?

Marian Kowalski: Uważam, że wczorajsze wydarzenia w sejmie też są istotne, ponieważ sejm zaczął omawiać propozycje reformy systemu sądowniczego. I te propozycje, które pan prezydent zaniósł do sejmu wcale nie wzbudziły entuzjazmu opozycji. Okazało się, że to na co liczył pan prezydent, czyli ukłon w stronę opozycji, zaostrzenie relacji z Prawem i Sprawiedliwością, rządem spowodują, że uzyska większy wpływ na KRS. Pan prezydent chciał uzyskać odebranie kompetencji ministrowi sprawiedliwości na rzecz swoją i opozycja wcale na to nie idzie. Opozycja dalej broni starego układu w sądach i pan prezydent został tutaj w zasadzie na lodzie. Ja podtrzymuję swój postulat z wczoraj, żadnej rekonstrukcji rządu!

Paweł Chojecki: To jest wygranie bitwy, nie całej [wojny]. Duda służy obcym siłom, to mówią o tym, już nie tylko w Telewizji Idź Pod Prąd, ale i w Warszawie, i to wielu stacjach itd. (…) Duda jest skompromitowany.

Eunika Chojecka: Czy akcja #MuremZaMacierewiczem partii Ruch 11 Listopada miała wpływ na zatrzymanie rekonstrukcji rządu i wstrzymanie odwołania ministra Macierewicza?

Marian Kowalski: Na pewno to nie pozostało bez znaczenia! Okazało się, że Antoni Macierewicz należy do tych polityków, którzy mają zaplecze społeczne i medialne, które ma sprecyzowane poglądy w istotnych sprawach geopolitycznych. To nie są tacy zwykli sympatycy ministra, my mamy więź intelektualną z ministrem, polegającą na tym, że stawiamy jasno na kwestię bezpieczeństwa Polski.

Paweł Chojecki: Dziś jest Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych. My mówimy komu należy dziękować, za zwycięstwo akcji #MuremZaMacierewiczem. Trzeba dziękować Bogu Biblii, to jasne!

Zapraszamy na cały komentarz:

https://www.youtube.com/watch?v=jij7WQmrr_U