Dzisiaj o godz. 20:35, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, TVP1 wyemituje po raz pierwszy film Konrada Łęckiego “Wyklęty”. Twórca filmu ujawnił w telewizji Idź Pod Prąd, dlaczego dopiero dwa lata po kinowej premierze film ukaże się na małym ekranie.

W programie Idź Pod Prąd NA ŻYWO Konrad Łęcki, reżyser i scenarzysta “Wyklętego” ujawnił, że odpowiedzialny za tak późną premierę filmu w telewizji jest jego dystrybutor KONDRAT-MEDIA: 

– Z rozmów, które miałem okazję odbyć z przedstawicielami Telewizji Polskiej, okazało się, że on już dawno był planowany do emisji. Niestety w zeszłym roku się to nie udało ze względu na to, że tak była skonstruowana umowa z dystrybutorem. Nie ukrywam, ten film miał pecha do dystrybutora, bo tak skonstruował umowę z telewizją, że możliwość emisji na swoim kanale uzyskała ona od stycznia 2019 roku. 

ZOBACZ CAŁY wywiad z Konradem Łęckim w IPP TV, 1 marca 2019: 

 

Dystrybutor “Wyklętego” nie zapewnił odpowiedniej promocji pokazów kinowych filmu. Promocję filmu w dużym stopniu wzięła na siebie telewizja Idź Pod Prąd – zarówno w kraju, jak i np. na Wyspach Brytyjskich, w Niemczech czy w Kanadzie, poprzez działające tam Kluby “Idź Pod Prąd”.
W IPP TV występowali także twórcy filmu – reż. Konrad Łęcki, odtwórcy głównych ról: Wojciech Niemczyk, Marcin Kwaśny, Robert Wrzosek, a także kompozytor muzyki do filmu Szymon Szewczyk. Telewizja zorganizowała także szereg spotkań z twórcami “Wyklętego” wraz z pokazami filmu. 

To także Idź Pod Prąd walczyła o pokazanie “Wyklętego” w TVP i rozpoczęła 1 lutego br. akcję #WyklętyWTVP, wymyśloną przez pastora Pawła Chojeckiego. Kilka dni później okazało się, że film “Wyklęty” zostanie pokazany w TVP!

 

 

DVD z filmem “Wyklęty”, a także CD z muzyką z filmu autorstwa Szymona Szewczyka są dostępne w sklepie Idź Pod Prąd: