Władze Chin: Zamień Jezusa na Xi Jinpinga

Wierzący w Chinach są nakłaniani do zamieniania obrazów Jezusa i krzyży na obrazy przedstawiające prezydenta Xi Jinpinga.

Jak podaje dziennik „South China Morning Post” władze powiatu Poyang nasiliły działania na rzecz zlikwidowania ubóstwa. Urzędnicy odwiedzają biedne rodziny i informują o programach socjalnych. W domach chrześcijan urzędnicy nakazywali zdjęcie krzyży, cytatów z Ewangelii lub obrazów przedstawiających Jezusa, a w zamian powieszenie portretów przewodniczącego Komunistycznej Partii Chin Xi Jinpinga.

Mieszkaniec jednego z miast w powiecie Poyang powiedział dziennikowi, że jeśli mieszkańcy nie zgadzają się na zamianę obrazów, to nie dostają środków z pomocy społecznej.

Qi Yan, przewodniczący lokalnego Zgromadzenia Ludowego, powiedział, że kampania jest prowadzona w powiecie od marca. Stwierdził, że głównym celem jest nauczenie chrześcijańskich rodzin, jak wiele partia komunistyczna zrobiła, by zlikwidować biedę i jak bardzo przewodniczący Xi o nich się troszczy.
„ Wielu ludzi na wsi jest ignorantami. Myślą, że Bóg jest ich wybawcą. Praca naszych kadr sprawia, że zdają sobie sprawę ze swoich błędów i myślą: nie powinniśmy polegać na Jezusie, ale na partii”