W obozie dla uchodźców w Bad Säckingen w Badenii-Wirtembergii w Niemczech odegrały się „dantejskie sceny” – donosi dziennik „Die Welt”.
Według gazety doszło tam do kilku masowych bijatyk. W wyniku zamieszek cztery osoby zostały, a kolejne cztery osoby trafiły do aresztu. W bijatykach brała udział „nieokreślona liczba” osób. Pierwsza wybuchła w sobotę wieczorem. Kierownictwo ośrodka wezwało policję, której udało się spacyfikować okładających się pięściami, krzesłami i kawałkami drewna imigrantów. Spokój nie trwał jednak długo. W niedzielę bowiem awantura wybuchła na nowo — podaje „Die Welt”. W pacyfikacji brało udział  aż 11 ekip radiowozów. Po całym dniu zamieszek sytuacja uspokoiła się, jednak gdy tylko policja opuściła ośrodek wybuchła trzecia bójka.
Kilka narodowości toczyło ze sobą spór, nie wiemy o co  — zadeklarował rzecznik policji we Freiburgu. Bijatyki w ośrodkach dla uchodźców zdarzają się w Niemczech dość regularnie. W sierpniu w ośrodku rejestracji uchodźców w Dortmundzie doszło do rękoczynów. W wyniku bijatyki 5 osób trafiło do szpitala. W bijatyce uczestniczyli głównie uchodźcy z Syrii i Libanu.