W niedzielę 100 osób manifestowało pod londyńskim biurem niemieckiej telewizji ZDF w proteście przeciwko tuszowaniu prawdy historycznej o tym, kto tworzył obozy koncentracyjne w Polsce.

Pikietujący domagali się wykonania wyroku sądu i przeproszenia b. więźnia Auschwitz Karola Tendery za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”.

W grudniu sąd w Krakowie wydał wyrok nakazujący telewizji ZDF przeproszenie Karola Tendery na stronie internetowej telewizji.

Przeprosiny ukazały się, ale ukryte na dole strony pod niewiele mówiącym tytułem. Pełnomocnicy powoda uważają, że nie zostały spełnione wymogi stawiane przez sąd.

W niedzielę protestujący wywiesili na budynku stacji transparenty z napisami: „Redaktorzy ZDF, Joseph Goebbels byłby z Was dumny”, „+Arbeit macht frei+ – czy to po nazistowsku?” i „Wyprodukowane w Niemczech: Mercedes, Audi, Cyklon B”. Krzyczeli: „ZDF łże jak pies” i „Przestańcie wybielać niemieckie zbrodnie”.

Organizatorzy z Komitetu Obrony Polski w Wielkiej Brytanii zaznaczali, że w mediach odbywa się zorganizowana akcja ukrywania odpowiedzialności Niemiec za II wojnę światową i Holokaust.
Demonstracja trwała około godziny – pomimo ulewnego deszczu.