Stany Zjednoczone będą kontynuować wspieranie rozwoju zdolności ukraińskiej armii podało biuro prasowe amerykańskiego Departamentu Obrony.

Wczoraj zastępca sekretarza obrony USA Bob Work spotkał się z ukraińskim ministrem spraw zewnętrznych Pawlo Klimkinem. „Stany Zjednoczone kontynuują silne wsparcie dla ukraińskiej suwerenności i integralności terytorialnej, i dla budowania potencjału sił zbrojnych Ukrainy – mówił Bob Work. Zachęcał też Ukrainę do kontynuowania reform, które uczynią jej obronność bardziej efektywną. Senator John McCain wezwał prezydenta Trumpa do dostarczenia broni Ukrainie. Odpowiadając na pytanie Trumpa zadane na Twitterze: Czy Obama był za miękki?” w sprawie Krymu, McCain napisał: Tak, był za miękki. Obierzmy nowy kurs: dajmy Ukrainie broń i utrzymajmy sankcje wobec Rosji.

We wtorek, rzecznik Białego Domu Sean Spicer zapewnił, że prezydent USA Donald Trump jasno dał do zrozumienia, iż oczekuje od Rosji zrzeczenia się kontroli nad Krymem.
Wczoraj na spotkaniu ministrów obrony państw NATO w Brukseli polski minister obrony Antoni Macierewicz zapytany o tę sprawę stwierdził: „Te słowa potwierdzają, iż stoimy wszyscy na tym samym gruncie prawnym, politycznym i moralnym”. Powiedział też, że Nie ma możliwości przywrócenia ładu pokojowego bez przywrócenia integralności napadniętego bezprawnie państwa europejskiego”.