22 kwietnia samolot Polskich Linii Lotniczych LOT poleciał do Tajpej po zamówiony sprzęt medyczny. Wcześniej Tajwan pomógł Polsce, przekazując bezpłatnie pół miliona maseczek. Pomimo że Tajwan pomaga nam walczyć z wirusem z komunistycznych Chin, na oficjalnej stronie LOT-u Tajwan nadal figuruje jako część Chińskiej Republiki Ludowej.

Oświadczenie Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie i Telewizji Idź Pod Prąd w sprawie skandalicznego traktowania Tajwanu przez Polskie Linie Lotnicze LOT

Ze wstydem i smutkiem przyjmujemy fakt, że w chwili, gdy cały świat dotykają skutki agresywnych działań Komunistycznej Partii Chin, która doprowadziła do rozprzestrzenienia się pandemii COVID-19, rząd Polski dalej wychwala komunistyczne Chiny oraz odmawia narodowi tajwańskiemu prawa do niepodległości, dopuszczając, by na stronie internetowej rządowej linii lotniczej niepodległy Tajwan był określany jako część Chińskiej Republiki Ludowej.

22 kwietnia samolot Polskich Linii Lotniczych LOT poleciał do Tajpej po zamówiony sprzęt medyczny. Wcześniej Tajwan pomógł Polsce, przekazując bezpłatnie pół miliona maseczek. Pomimo że Tajwan pomaga nam walczyć z wirusem z komunistycznych Chin, na oficjalnej stronie LOT-u Tajwan nadal figuruje jako część Chińskiej Republiki Ludowej.

Kościół Nowego Przymierza w Lublinie oraz środowisko Telewizji Idź Pod Prąd prowadzonej przez Kościół, stanowczo sprzeciwiają się polityce obrażania Tajwanu i Wolnych Tajwańczyków przez rząd Polski, odwołujący się do komunistycznego dziedzictwa.

Władze i mieszkańcy niepodległego Tajwanu wielokrotnie okazywali Polsce wspaniałą pomoc, m.in. przekazując w darze materiały ochronne do walki z pandemią wirusa Komunistycznej Partii Chin. 22 kwietnia br. po raz pierwszy w historii w Tajpej wylądował samolot polskich rządowych linii lotniczych LOT. Niestety, na to historyczne wydarzenie kładą się cieniem działania rządu partii Prawo i Sprawiedliwość, który oficjalnie odwołuje się do polityki „jednych Chin” realizowanej przez pekiński reżim.

Rząd premiera Morawieckiego szczyci się porozumieniem Mao Zedonga i Bolesława Bieruta z 1949 roku oraz tym, że komunistyczna Polska jako jedno z pierwszych państw na świecie uznała zbrodniczy reżim Mao Zedonga. Oto oficjalne pismo Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski w odpowiedzi na atak komunistycznej gazety „Global Times” na Telewizję Idź Pod Prąd:

Uprzejmie informujemy, że w związku z pojawieniem się w dn. 30.10.2018 r. w chińskiej przestrzeni medialnej artykułów i komentarzy dotyczących kanału w serwisie YouTube „Idź Pod Prąd TV” – Ambasada RP w Pekinie wydała oświadczenie dla zainteresowanych sprawą mediów o następującej treści:

1. Polska jako jedno z pierwszych państw na świecie uznała ChRL w październiku 1949 roku i od tego czasu niezmiennie kieruje się w swej polityce zasadą „jednych Chin”.

2. Ambasada RP nie komentuje działalności użytkowników serwisu YouTube, gdyż w Polsce obowiązuje konstytucyjna zasada swobody wypowiedzi.

Z poważaniem

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Przypominamy, że reżim komunistyczny ChRL odmawia ludziom podstawowego prawa do wolności religii, na masową skalę prześladuje chrześcijan, wyznawców drogi Falun Gong, muzułmańskich Ujgurów i buddystów tybetańskich. Z kolei niepodległy Tajwan gwarantuje poszanowanie praw obywatelskich, a w szczególności prawa wyznawania wybranej przez siebie religii.

Jako Kościół i środowisko chrześcijańskiej telewizji stanowczo protestujemy przeciw dyskryminowaniu Tajwanu przez rząd RP, który jednocześnie wychwala i wspiera morderczy reżim komunistów z Pekinu. Wzywamy premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa partii PiS Jarosława Kaczyńskiego, by natychmiast dopilnowali, aby skandaliczne treści zniknęły ze strony internetowej należących do państwa polskiego linii lotniczych PLL LOT.

Rada Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie

pastor Paweł Chojecki
pastor Radosław Kopeć
pastor Paweł Machała