Na filmach udostępnionych w Internecie widać, jak policjant przyciska Polaka do ziemi, okłada go pałką po głowie. Na zdjęciach widać Polaka leżącego z zakrwawioną głową. Z nagrań wynika, że to policjanci zaatakowali polskiego kibica. Na pomoc ruszyli mu dwaj koledzy, którzy zostali aresztowani na jedną noc. Pobity kibic został oskarżony o napaść na policjanta. Spędzi 26 dni w areszcie.

Do starcia doszło przed meczem Polska-Dania w Kopenhadze. Duńczycy postanowili, że nie wpuszczą na stadion Polaków, którzy kupili bilety na miejsca poza sektorem gości. PZPN długo negocjował ze stroną duńską. W końcu część polskich kibiców została wpuszczona na mecz. Niestety wielu miało już wcześniej przekreślone markerem kody kreskowe na biletach, przez co nie mogli wejść na stadion.

Miejscowa policja poinformowała o zatrzymaniu grupy polskich kibiców, którzy wdali się w bójkę z lokalnymi kibicami. Nie podano szczegółów.

W sobotę niemieccy kibice podczas meczu z Czechami w Pradze zachowywali się skandalicznie. Grupka Niemców wygwizdała hymn gospodarzy, zakłócała minutę ciszy upamiętniającą dwóch zmarłych czeskich działaczy sportowych. Skandowali grupowo nazistowskie pozdrowienie „Sieg Heil”. Piłkarze niemieckiej drużyny potępili zachowanie kibiców.

Zobacz też:  USA wspomogą armię Ukrainy