Szefowie resortów obrony krajów wyszehradzkich spotkali się w Niepołomicach. Minister Antoni Macierewicz relacjonował:

„Doszliśmy do porozumienia we wszystkich zasadniczych kwestiach, przede wszystkim w związku ze stacjonowaniem na flance wschodniej wojsk Stanów Zjednoczonych. Również jeżeli chodzi o sprawy związane z obroną europejską, mamy takie samo zdanie, podkreślając, by w żadnym wypadku te plany i konieczne współdziałanie nie dublowało się i nie wchodziło w jakieś interferencje z działaniami NATO i z dowództwem NATO. Mamy świadomość, iż to właśnie NATO jest tym systemem, który gwarantuje nam pokój i bezpieczeństwo . „

Ministrowie rozmawiali także o Wyszehradzkiej Grupie Bojowej, która ma zacząć dyżur w 2019 r. „Zleciliśmy sztabom generalnym ustalenie szczegółowej struktury” powiedział Macierewicz.

Minister obrony Czech Martin Stropnicky ocenił, że dyskusje były owocne, a spotkanie jest sukcesem. Jak stwierdził: „Po raz kolejny Grupa Wyszehradzka pokazuje, że jest bardzo produktywnym komponentem. Chciałbym, aby Grupa Wyszehradzka odgrywała rolę stabilizującą w regionie i nabierała coraz większego tempa; tak jak o tym rozmawialiśmy.