Od kilku miesięcy przygotowywana jestniezwykła debata naukowa KREACJONIŚCI kontra EWOLUCJONIŚCI na 28 maja br. Na przeciw sobie staną dwaj profesorowie brytyjscy (University of Liverpool, University of Leeds) i dwaj profesorowie polscy (Uniwersytet Warszawski, WSFiZ w Warszawie). Niestety władze UMCS w Lublinie (którego studenci i doktoranci organizują debatę) zachowały się w sposób uwłaczający zasadom przyzwoitości i uczciwości naukowej.

Debata była przygotowywana przez koła naukowe, fundację i stowarzyszenie studenckie; zostały spełnione standardy naukowej obiektywności (czterech profesorów z porównywalną pozycją naukową); z dużym wyprzedzeniem oraz za zgodą dziekanatu Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS została zarezerwowana sala audytoryjna Wydziału.

Jednak na 6 dni przed debatą otrzymaliśmy pismo od Dziekana WBiB UMCS prof. Kazimierza Trębacza, który chce odwołania debaty, ponieważ… nic o niej nie wiedział!

Prosimy Was o podawanie dalej tej skandalicznej informacji, wierzących prosimy dodatkowo o modlitwę, a uczciwych ewolucjonistów o publiczne wyrażanie sprzeciwu wobec tchórzostwa intelektualnego środowiska naukowego. Bierzcie udział: https://www.facebook.com/events/858432530897589/, pokażmy, że nie da się nas zastraszyć!

Śledźcie nas na bieżąco, będziemy Was informować o przebiegu tej żenującej rozgrywki. Profesorowie i tak przyjadą, pytanie gdzie odbędzie się debata?

Organizatorzy,

studenci UMCS niezrzeszeni w żadnych organizacjach,

Studenckie Koło Naukowe “Adesse”,

Fundacja Twój Ruch