Serwis informacyjny

Niemcy przyjmą jeszcze więcej imigrantów!

Niemcy przyjmą ponad 10 tysięcy tzw. uchodźców w ramach unijnego programu przesiedleń osób potrzebujących szczególnej ochrony. Uchodźcy mają pochodzić z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

O sprawie poinformował unijny komisarz ds. migracji i spraw wewnętrznych Dimitris Avramopoulos

Pismo, w którym niemieckie władze obiecują przyjąć kolejnych uchodźców, wpłynęło już do Komisji.

Jak powiedział komisarz, inne kraje członkowskie obiecały przyjąć w sumie ponad 40 tysięcy tzw. uchodźców.

Komisja Europejska rozpoczęła program przesiedleń w zeszłym roku. Unia przeznaczyła pół miliarda euro na wsparcie programu.

……

Papież Franciszek: ateista poszedł do nieba!

Papież Franciszek, podczas odwiedzin jednej z rzymskich parafii, odpowiedział na pytanie kilkuletniego chłopca o imieniu Emanuel.

Chłopiec płacząc zapytał, czy jego nieżyjący ojciec, który nie wierzył w Boga, trafił do nieba.

Papież Franciszek powiedział:
Chłopiec miał odwagę płakać przed nami wszystkimi. Jeśli ten mężczyzna był zdolny do stworzenia takiego dziecka, z pewnością był dobrym człowiekiem. Nie doświadczył daru wiary, dlatego przez całe życie był ateistą. Mimo to ochrzcił czwórkę swoich dzieci i miał dobre serce. Bóg z pewnością był dumny z taty Emanuela.

Franciszek spytał dzieci „czy sądzą, że Bóg mógłby opuścić tak dobrego ojca, jak ten Emanuela?”. Dzieci odpowiedziały chórem, że nie.
Widzisz Emanuelu, masz odpowiedź – powiedział papież.

Jak widać, Franciszek coraz dalej odchodzi od słów Jezusa: „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3:16). Nie pierwszy raz papież głosi tezy sprzeczne z Biblią.

*****

Polska rozwija współpracę wojskową z Pakistanem

Wczoraj w Polsce przebywała delegacja pakistańskiego resortu obrony.

Ministrowie podpisali umowę ramową między Ministerstwem Obrony Narodowej RP a Ministerstwem Obrony Islamskiej Republiki Pakistanu o wzajemnej współpracy w dziedzinie obronności.

Ministrowie rozmawiali także o współpracy w dziedzinie przemysłu obronnego i bezpieczeństwie w Afganistanie. Mariusz Błaszczak podkreślił, że Polska zwiększy swój kontyngent w Afganistanie.

Jak podało polskie ministerstwo, od wielu lat Wojsko Polskie i Siły Zbrojne Pakistanu rozwijają współpracę w obszarze szkolnictwa wojskowego.

*****

Masowe protesty w Armenii przeciwko premierowi

Od tygodnia tysiące ludzi w stolicy Armenii Erywaniu protestują przeciwko wyborowi na premiera byłego prezydenta Serża Sarkisjana.

Sarkisjan był jedynym kandydatem na premiera. Jego kandydaturę poparło w parlamencie 77 posłów, 17 było przeciw.

Protestujący twierdzą, że były prezydent tak ustawił zmiany systemu wyborczego, aby zachować władzę w kraju. W Armenii ustanowiono niedawno system parlamentarno-gabinetowy. Prezydent ma pełnić funkcje reprezentacyjne.

Kilka lat temu Sarkisjan obiecywał, że po zmianie konstytucji nie będzie starał się o stanowisko premiera.

W ciągu ostatnich dni dochodziło do walk protestujących z policją. Aresztowano ponad 60 osób. W poniedziałek kilkadziesiąt osób zostało rannych.
Lider opozycji Nikol Paszynian ogłosił we wtorek początek pokojowej, aksamitnej rewolucji. Namawiał do wyjścia na ulice i sparaliżowania działalności urzędów.

Armeńska policja zaapelowała do dziennikarzy o „zachowanie racjonalnej odległości od miejsca protestów”.

Departament Stanu USA wydał oświadczenie, w którym wyraża zaniepokojenie z powodu starć między policją i protestującymi. Zaapelowano o unikanie przemocy.

We wtorek prezydent Rosji Władimir Putin złożył Sarkisjanowi gratulacje z powodu objęcia stanowiska premiera.

*****

Francja: Dwa dni zamieszek, bo policjanci skontrolowali muzułmankę

W Tuluzie w południowej Francji imigranci wzniecili zamieszki po tym, jak policjanci chcieli sprawdzić tożsamość kobiety w burce.

Kobieta nie chciała odsłonić twarzy. Kiedy funkcjonariusze ją aresztowali, zaczęła krzyczeć. Wrzask ściągnął około trzydziestu osób, które zaatakowały policjantów. Zamieszki szybko rozprzestrzeniły się na sąsiednie imigranckie blokowiska. Palono śmietniki i samochody. Zamieszki trwały dwa dni. Aresztowano 18 osób.
……