Rosjanin został oficjalnie oskarżony o planowanie zabójstwa premiera Czarnogóry.

Władze Czarnogóry podejrzewają obywatela Rosji – Eduard Szirokowa  o planowanie zabójstwa byłego premiera Czarnogóry – Milo Djukanovicia. Został on oskarżony o udział w organizacji przestępczej i aktywność terrorystyczną.

Wcześniej Szirokow wraz z innym Rosjaninem Władimirem Popowem zostali umieszczeni na międzynarodowej liście poszukiwanych przestępców. Według prokuratury wraz z kilkoma obywatelami Serbii próbowali zorganizować masowe demonstracje i zamach stanu w dniu wyborów parlamentarnych – 16 października. Niestety dotychczas nie zostali oni schwytani, dlatego Szirokow został oskarżony in absentia.

W zeszłym tygodniu serbskie władze aresztowały dwóch obywateli Serbii – Nemanja Ristica i Predraga Bogicevica – powiązanych z planowanym przewrotem. Ristic jest członkiem  podającej się za prawicową, prorosyjskiej organizacji Zavetnici, któa ostro sprzeciwia się wejściu Serbii do NATO. Zwrócił uwagę serbskiej opinii publicznej w grudniu kiedy ukazało się zdjęcie, na którym stał on obok rosyjskiego ministra spraw zagranicznych – Sergieja Ławrowa podczas jego oficjalnej wizyty w Belgradzie. Ristic stał koło Ławrowa gdy ten pozował do fotografii z członkami Zevetnici na cmentarzu żołnierzy sowieckich.