fot. pastor Paweł Chojecki z pastorem Jonathanem Falwellem, synem założyciela Liberty University i Thomas Road Baptist Church (bratem Jerry'ego Falwella Jr.).
fot. pastor Paweł Chojecki z pastorem Jonathanem Falwellem, synem założyciela Liberty University i Thomas Road Baptist Church (bratem Jerry’ego Falwella Jr.).

Jerry Falwell Jr – rektor Liberty Univeristy, największego chrześcijańskiego uniwersytetu na świecie, został zaproszony przez prezydenta Donalda Trumpa do przewodzenia zespołowi tworzącemu reformę szkolnictwa wyższego USA.

Falwell przyjął propozycję. Rozmawiał już z asystenetem Donalda Trumpa Stevem Bannonem o głównym celu reformy, którym ma być uwolnienie szkolnictwa wyższego od nadmiernej kotnroli rządowej. Rektor Liberty University uważa, że „Departament Edukacji zbyt mocno ingeruje w proces akredytacji i w funkcjonowanie college’ów”. Donald Trump proponował, by Falwell został Sekretarzem Edukacji, jednak ten odmówił, ponieważ nie chciał na dłuższy czas opuszczać uczelni. Nie chciał też, by jego dzieci wychowywały się w Waszyngtonie.

Uniwersytet Liberty i Kościół Thomas Road Baptist Church, który założył ojciec Jerrego Falwella juniora, Jerry Falwell senior, dwa lata temu odwiedziła ekipa Idź Pod Prąd. Pastor Paweł Chojecki spotkał się też z bratem Jerrego Falwella, pastorem Jonathanem Falwellem. Dokonania pastora Falwella seniora i jego synów są dla nas inspiracją i przyczyniły się do codziennego nadawania Telewizji Idź Pod Prąd. Pastor Chojecki zapowiada też założenie chrześcijańskiego uniwersytetu w Polsce, który przełamałby komunistyczne umocowania i sitwę panującą w polskiej nauce.