W niedzielę wieczorem w mieszkaniu w Gdańsku znaleziono ciało 43-letniego Przemysława Wałęsy – syna byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Biegły z zakresu medycyny sądowej wstępnie orzekł, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.

Informację o śmierci Przemysława Wałęsy potwierdził jego brat Jarosław. „W związku ze śmiercią Przemysława, Naszego Syna, Brata, Ojca, pozostajemy w ogromnym bólu po Jego odejściu. W tym trudnym czasie prosimy o uszanowanie naszej prywatności. – Rodzina” – napisał na Facebooku drugi syn Lecha Wałęsy.

Przemysław Wałęsa w listopadzie 1993 r. spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Kilka lat później miał kolejną kraksę, będąc w stanie nietrzeźwym. Nie trafił jednak do więzienia, sąd uznał, że tzw. „pomroczność jasna” tłumaczyła niedyspozycję Wałęsy jako kierowcy. Ostatnio Przemysław Wałęsa pracował w straży granicznej. Z informacji dziennikarzy Dziennika Bałtyckiego wynika, że służby ratunkowe otrzymały informację o śmierci Przemysława Wałęsy w niedzielę, około godziny 20.