Prof. Nowaczyk odpowiada na atak tygodnika „Sieci”

Tygodnik „Sieci” – piórem Marka Pyzy – skrytykował działania podkomisji smoleńskiej. Chodzi o stwierdzenie brytyjskiego eksperta Franka Taylora, który powiedział, że jest pewny, iż zniszczenie skrzydła tupolewa zostało spowodowane przez wybuch.

Tygodnik „Sieci: napisał:

– W rzeczywistości Taylor wysłuchał referatów kilku członków komisji i zgodził się z częścią ich hipotez. Czy w taki sposób buduje się “jedne z kluczowych konkluzji raportu technicznego”? Czy nie lepiej byłoby podzielić się nimi po publikacji pełnego raportu i poprzeć je opisem bogatych analiz?

Portal Niezalezna.pl zapytał o sprawę profesora Kazimierza Nowaczyka, który do niedawna pełnił obowiązki przewodniczącego podkomisji smoleńskiej. Nowaczyk zapewnił, że Taylor zapoznał się z materiałem dowodowym.

– Frank Taylor współpracuje z Podkomisją od 2016 r. i zapoznał się nie tylko z naszymi materiałami, ale również MAK i komisji Millera. Ma bardzo szeroki ogląd prowadzonych przez nas badań,w tym, jak widać w nagranym przez niego oświadczeniu, ostatnich rezultatów prac podkomisji. Bez dokładnej znajomości tych materiałów nie wydałby tak jednoznacznej opinii.