Sprawa wycieraczek do butów z polską flagą ma ciąg dalszy. Informowaliśmy państwa o skandalicznej ofercie sklepu internetowego Amazon, gdzie można było kupić wycieraczki do butów w kształcie i barwach polskiej flagi państwowej.
Wzywaliśmy do działania w obronie polskich symboli narodowych odpowiednie władze, ale póki co interweniuje jedynie Reduta Dobrego Imienia, która w dniu dzisiejszym złożyła doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z artykułu 137 par. 1 kodeksu karnego, który głosi, że „kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.
Dokładne sprawdzenie sprawy przyniosło ciekawe wyniki – dostawcą wycieraczek dla Amazona jest niemiecka firma PosterOutlet, specjalizująca się w produkcji plakatów. Co ciekawe, na stronach internetowych niemieckiej firmy nie ma oferty tych wycieraczek, nie ma też oferty na wycieraczki w barwach flagi Niemiec w Amazonie.
Według Reduty Dobrego Imienia wskazuje to na działanie z premedytacją. Dane niemieckiej firmy zostały przekazane polskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Być może ośmieli to polskich urzędników do podjęcia odpowiedniej interwencji.