John Birch Society tekst o Idź Pod Prąd

Jeden z najbardziej wpływowych konserwatywnych i antykomunistycznych think tanków z USA – John Birch Society opublikował wzruszający artykuł o wielkiej, wolnej Polsce, o Polakach walczących pod Monte Cassino, o ataku Niemców i Rosjan na nas w ’39. Amerykanie chwalą Idź Pod Prąd i nasz nowy kanał anglojęzyczny Make Poland Great Again! Przeczytaj artykuł po polsku!

John Birch Society zostało założone przez Roberta Welcha w celu ochrony wolności narodu amerykańskiego oraz amerykańskiej konstytucji. Częścią tej misji było demaskowanie ludzi, w tym komunistów, którzy usiłują zniszczyć konstytucję USA, wraz z publikowaniem ich nazwisk.

Konstytucja to prawo naszego kraju, a ludzie na stanowiskach kierowniczych w rządzie i wojsku są zobowiązani do obrony konstytucji przed wrogami w kraju i poza nim. Wiemy o wrogach z zewnątrz, ale niewiele o tych na terenie naszego kraju. John Birch Society zajmuje się ujawnianiem ich tożsamości. Wrogowie wolności tego nie lubią, są wrogami jawności.

Nasza organizacja nigdy nie ograniczała się tylko do USA. Robert Welch zawsze chciał rozszerzyć naszą działalność na inne kraje, aby pokazać im jak pracować ku wolności i ograniczać wpływy rządu na społeczeństwa.

Ten cel nigdy nie został osiągnięty, jednak mamy swoich członków w kilku krajach. Najczęściej są to Amerykanie żyjący za granicą.

Wybory prezydenckie w 2016 roku dotyczyły głownie kwestii, o których edukowaliśmy naszych rodaków od lat, czasem dziesięcioleci. Imigracja, ochrona granic, głębokie państwo, tak zwany wolny handel, wsparcie dla policji, problemy z ONZ itp. To są kwestie które podejmowaliśmy jako pierwsi.

Efekt dekad edukacji ujawnił się w wyborach, gdzie wielu uczciwych ludzi dostało się do Kongresu.

Są ludzie, którzy uważają, że jesteśmy nieskuteczni, ponieważ nie wydajemy pieniędzy na reklamowanie naszej organizacji i działalności naszych członków w całym kraju. Zbyt wiele organizacji poświęca większość pieniędzy i czasu na lansowanie się w mediach. My wydajemy nasze pieniądze na nasze działania organizacyjne.

A jednak są tacy, którzy nas zauważyli. Na przykład organizacja Idź Pod Prąd z Polski, której działalność świadczy o niegasnącym płomieniu wolności w Polsce. Większość Amerykanów nie zna historii narodu polskiego. Polska była jednym z najbardziej wpływowych krajów w Europie, po czym została zaatakowana przez państwa totalitarne, które nie chcą istnienia Polski z powodu jej tolerancji i wolności obywatelskich, których brakowało w innych państwach europejskich.

Historia Polski w czasach II Wojny Światowej to zdrada Rosji, Anglii, Francji i Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych. Przez całą wojnę Polacy walczyli ramię w ramę z aliantami we Włoszech, walczyli w siłach powietrznych nad Anglią. Obiecywano im odbudowę Polski w przedwojennych granicach.

Ponad 4000 Polaków, głównie ze Lwowa i okolic, zginęło w bitwie pod Monte Cassino we Włoszech. Znajduje się tam pomnik upamiętniający bitwę, oraz cmentarz poległych bohaterów.

Kiedy wojna się skończyła, połowę terenów Rzeczypospolitej alianci podarowali Stalinowi. Dokładnie tak przewidywał pakt Ribbentrop-Mołotow. Pomyślcie tylko, wojna wybuchła z powodu pogwałcenia integralności terytorialnej Polski przez Rosję i Niemcy. Gdy wojna się skończyła, połowa Polski została oddana Rosji, zgodnie z granicami wytyczonymi na mapie przez Hitlera i Stalina.

To, co zostało z terenów Polski, zostało przyłączone do bloku komunistycznego za przyzwoleniem Departamentu Stanu USA. Dobrze opisuje to książka ,,Widziałem Polskę zdradzoną” Artura Bliss Lane, naszego byłego ambasadora w Polsce.

Mało znanym faktem jest istnienie oddziałów antykomunistycznych walczących o wolną Polskę przez ponad 10 lat po zakończeniu wojny. Liczyli na pomoc USA. Nie doczekali się jej.

Komuniści nie złamali ducha Polaków i niektórzy z nich nadal walczą o wolność. Starają się wyrwać Polskę z dominacji Rosji i Niemiec, a także Unii Europejskiej. Komuniści nadal dobrze się mają w Polsce, szczególnie w sądach, które są siedliskiem sędziów mianowanych w czasach komunistycznych. Ważna grupa, która z tym walczy, Idź Pod Prąd, zaprosiła nas na swoją doroczną konferencję pod Warszawą w 2017 roku. Słyszeli o naszej organizacji i chcieli się więcej dowiedzieć o naszej działalności.

Ujrzeliśmy grupę zdeterminowanych ludzi kochających swój kraj i szukających sposobu, aby stworzyć niepowstrzymaną siłę w swoim kraju. Było tam około 250 ludzi, większość z nich było liderami ponad 200 lokalnych struktur, w większości z Polski, ale również spośród Polonii rozsianej po całym świecie. Sposób w jaki śpiewali swój hymn narodowy dawał pojęcie o sile ich przywiązania do ojczyzny i wolności.

Ich znakiem organizacyjnym są skrzydła polskiej husarii z bitwy z Turkami pod Wiedniem w 1683 roku. Gdyby nie Polska, ówczesna Europa zostałaby opanowana przez islamskie Imperium Osmańskie.

Niedawno lider Idź Pod Prąd, pastor Paweł Chojecki wysłał nam odcinek programu z ich najnowszego projektu ,,Make Poland Great Again”. Ich codzienny program ogląda około 30 000 osób.

https://www.youtube.com/watch?v=AkwZPBGkv98

Sądzimy, że po obejrzeniu tego filmu zrozumiecie co dzieje się w Polsce. Jest to zupełnie odmienne od tego, co mówią media głównego nurtu. Najważniejsza jest ostatnia część filmu. Dowiecie się też o podziałach religijnych w Europie. Wielu Polaków nie ufa kościołom hierarchicznym, ponieważ kolaborowały one z sowietami podczas zimnej wojny.

Pomimo wielokrotnej zdrady przez rząd USA, Polacy nadal uważają Stany Zjednoczone Ameryki za sojusznika, który może im pomóc uzyskać pełnię wolności. Film jest tutaj załączony.

Pomimo tylu zdrad na przestrzeni lat, Polacy zachowali poczucie humoru. Nie mają wyjścia. Są wspaniałymi ludźmi.

Edukacyjna działalność naszej organizacji dociera do patriotów na całym świecie i wielu z nich widzi w nas wiodącą organizację w walce o wolność. Chcemy współpracować ze wszystkimi, którzy są prawdziwymi patriotami.

Art Thompson – szef John Birch Society, jednej z najbardziej wpływowych amerykańskich antykomunistycznych organizacji konserwatywnych.

 

Oryginalny tekst na stronie JBS: https://www.jbs.org/jbs-news/news/item/19207-poland-s-go-against-the-tide

Program “Kowalski & Chojecki NA ŻYWO” z udziałem Arta Thompsona:

https://www.youtube.com/watch?v=qnmrLte6VdI