22-letni policjant z Lipska, w województwie mazowieckim, został zaatakowany nożem przez 30-letniego mężczyznę. Ranny w szyję funkcjonariusz zdołał jednak wyciągnąć broń, powstrzymać agresora i możliwe, że uratować życie nie tylko sobie, ale i pozostałym. Przestępca w wyniku postrzału zmarł w szpitalu. Telewizja Idź Pod Prąd organizuje akcję wysyłania listów wsparcia do bohaterskiego policjanta.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek wieczorem. Policjanci z komendy w Lipsku w województwie mazowieckim zostali wezwani do agresywnego 30-letniego mężczyzny. Po przybyciu na miejsce policjanci zostali zaatakowani przez trzydziestolatka. Użyli gazu, jednak to nie zatrzymało napastnika, który wyciągnął nóż i ranił jednego z policjantów w szyję. Funkcjonariusze zaczęli się wycofywać przed atakującym. Ranny policjant wyciągnął broń palną i oddał strzał do napastnika, który w wyniku postrzału zmarł w szpitalu. Funkcjonariusz policji również trafił do szpitala, przeszedł operację i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu poinformowała, że „wszystko wskazuje na to, że policjanci działali zgodnie z przepisami”.

Pastor Paweł Chojecki, szef IPP TV, w programie Idź Pod Prąd NA ŻYWO wezwał do wsparcia bohaterskiego policjanta i wysyłania listów do Komendy Policji w Lipsku i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – z prośbą o ochronę i wynagrodzenie policjanta za jego odważny czyn. Pastor zaznaczył, że ważne jest, by inni policjanci w Polsce nie bali się sięgnąć po broń, kiedy będzie trzeba.

Pastor Chojecki wskazał słuszność używania brani palnej w samoobronie „Jeśli gospodarz spodziewa się, że przyjdzie złodziej to przygotowuje broń i idzie stanąć u drzwi, czeka na tego złodzieja, z odpowiednia bronią. To jest Boży wzorzec. Prawo do obrony dał Ci Bóg, a nie policja, MSWiA, premier, prezydent czy konstytucja. Chrześcijańskie państwo to takie, które respektuje dane przez Boga prawo do obrony.”

Adresy e-mail:

Komenda Policji w Lipsku: [email protected]

MSWiA: [email protected]