Ruch 11 Listopada, widząc bezradność lub celowe zaniedbania rządu PiS w sprawie katastrofy smoleńskiej w 2010 roku, postanowił wystosować petycję obywatelską do Prezydenta USA Donalda Trumpa w celu powołania międzynarodowego śledztwa. Reakcje na tę petycję dają Polakom okazję do zobaczenia prawdziwych twarzy wszystkich sił i autorytetów w III RP.

W uzasadnieniu petycji czytamy:

„W 1939 roku Polska (II RP) jako pierwsza stanęła do walki z Niemcami i Rosją w obronie Wolnego Świata. Podczas całej II wojny światowej Naród Polski wystawił procentowo największą armię wśród Aliantów oraz złożył największą daninę krwi spośród państw walczących z hitlerowskim i stalinowskim totalitaryzmem. W wyniku Konferencji Jałtańskiej (1945) Polacy zostali oddani pod władzę Stalina. Choć powszechnie mówi się, że w 1989 roku odzyskaliśmy niepodległość, ogromne wpływy Rosji i komunizmu pozostały w Polsce. Zmiany polityczne dokonały się głównie na zewnątrz, a istota państwa komunistycznego pozostała niezmieniona. Polska nadal jest eksploatowana gospodarczo przez Rosję i Niemcy, a katastrofa nad Smoleńskiem w 2010 roku pokazała, że nawet największe zbrodnie komunistyczne są nadal bezkarne. Wolni Polacy nie godzą się z tym stanem rzeczy, o czym mógł się Pan Prezydent osobiście przekonać podczas wizyty w Warszawie w lipcu 2017 roku, gdy był Pan Prezydent witany jako przywódca Wolnego Świata, z którym Polacy wiążą nadzieję na pełną niepodległość”.

Pierwszy ambasador Stanów Zjednoczonych w komunistycznej Polsce Arthur Bliss Lane przekonał się naocznie, jak podstępna i totalna jest okupacja rosyjska na naszym terenie. Wspomnienia ze swojej misji w Polsce (“Widziałem Polskę zdradzoną”, 1948) zakończył zdaniem:

“Obowiązek niedopuszczenia do opanowania przez komunistów Francji, Włoch czy jakiegokolwiek innego kraju oraz obowiązek przywrócenia wolności Polsce i innym narodom spoczywa na społeczeństwie Stanów Zjednoczonych i wszystkich krajów demokratycznych.”

Zwracając się więc dziś do Prezydenta USA z prośbą o pomoc w ujawnieniu prawdy o śmierci elity rządowej III RP nad Smoleńskiem, nie nakładamy na USA jakichś nowych zobowiązań, ale odwołujemy się do porozumień Aliantów kończących II wojnę światową, według których Polska miała być wolnym, demokratycznym państwem. Te porozumienia złamała Rosja Stalina, a Wolni Polacy oczekują dziś zakończenia tego bezprawia i niesprawiedliwości. Doskonale rozumieją to patriotyczni i konserwatywni Amerykanie. Na przykład przywódca John Birch Society Arthur Thompson tak kończy swój artykuł opublikowany w czasopiśmie „New American”, poświęcony historii Polski i petycji w sprawie Smoleńska:

„Podczas II wojny światowej żadne inne państwo nie służyło sprawie Aliantów lepiej niż Polacy… – i zostali za to zdradzeni. Podpisanie petycji jest minimum tego, co powinniśmy zrobić dla Polaków, by pomóc im ujawnić te siły, które nadal niszczą ich kraj.”

W Polsce jednak tylko nieliczni przedstawiciele sfery publicznej mają odwagę choćby jedynie poinformować Polaków o istnieniu takiej petycji – dotychczas zrobiły to „Rzeczpospolita”, Onet, TarnowskieG.pl, Pikio.

Szczególnie zaskakujące jest milczenie środowisk tradycyjnie uznawanych za patriotyczne i zainteresowane prawdą o Smoleńsku. Milczy „Gazeta Polska”, TV Republika, TV Trwam, wPolityce itp. Milczą partie polityczne i patriotyczni posłowie i to pomimo faktu, że w ciągu tygodnia petycję podpisało ponad 30 000 osób!

Ten skandal można wyjaśnić na dwa sposoby:

1. Autorytety III RP to ludzie małego formatu i nie mogą ścierpieć, że ta niezwykle cenna inicjatywa polityczna nie wyszła z ich środowisk, a zainicjowała ją pierwsza antykomunistyczna i biblijna partia w historii Polski – Ruch 11 Listopada.

2. Ci ludzie tylko „pod publiczkę” zajmują się tragedią smoleńską i nie mają na celu doprowadzić do jej pełnego wyjaśnienia; petycja do Przywódcy Wolnego Świata może pokrzyżować ich gierki.

Obie te przesłanki wykluczają obecną elitę duchowo-polityczną z przywództwa Wolnej Polski. Polacy muszą to zapamiętać i nie oglądając się na farbowane autorytety, przystąpić do formowania Nowej Elity dla Polski naszych marzeń! Tak nam dopomóż Bóg!

Paweł Chojecki

Artykuł ukazał się w najnowszym numerze magazynu “Idź Pod Prąd”. Gazetę znajdziesz w kioskach, empikach oraz w naszym sklepie: https://idzpodprad.pl/sklep/gazety/330-gazeta-ipp-0242018.html

 

 

 

JAK PODPISAĆ PETYCJĘ?

#IPPTV