Partia Ruch11Listopada rozważa wyjście z Unii Europejskiej – Kowalski & Chojecki ODPOWIADAJĄ + Serwis Informacyjny IPP TV 15.11.2017

W dzisiejszym programie Marian Kowalski i Paweł Chojecki odpowiadali na pytania dotyczące nieprzyjaznej polityki Unii Europejskiej wobec Polski. Rezolucja Europarlamentu zleciła przygotowanie raportu, na podstawie którego można uruchomić wobec Polski art. 7. Rząd Polski został ponownie wezwany do wdrożenia europejskich rekomendacji w sprawie Puszczy Białowieskiej, sądownictwa, Narodowego Instytutu Wolności i blokowania polsko-białoruskiej granicy dla uchodźców.

https://twitter.com/QwalQlawychQni/status/930789760314105862

Paweł Chojecki: To jest sygnał i dobry moment, by Ruch11Listopada rozważył, taki postulat, by już teraz nasza dyplomacja rozpoczęła negocjacje z Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi oczywiście, i z Dalekim Wschodem, czyli Tajwanem i Koreą Południową. Spokojnie niektóre z tych obszarów gospodarczych wypełnią lukę po Niemcach, ponieważ naszym głównym partnerem handlowym są Niemcy. I zobaczymy, kto na tym ucierpi, bo na pewno nie Polska. Poza Unią Europejską wszystko będzie wielokrotnie tańsze. W rzeczywistości rozwój gospodarczy dzisiaj, rozgrywa się poza UE. A Unia Europejska jako komunistyczny twór niszczy wolną gospodarkę, szczególnie te mikroprzedsiębiorstwa, firmy rodzinne itd. Tutaj dla Polski wcale nie ma złych perspektyw, jak chcą pogrywać na ostro – to my im zatańczymy pięknie.

Marian Kowalski: [Politycy unijni] zdają sobie sprawę, że gdyby nas wyrzucili z UE, to by ich biznesy ucierpiały. Ile jest polskich sieci handlowych w zachodniej Europie, a ile ich u nas…? Im się opłaca eksploatować ekonomicznie tubylców i na pewno łatwo z tego nie zrezygnują. Oni chcą zachować pozycję dominującą i zachować swoje warunki.

Ciekaw jestem, jakie możemy wiązać plany na przyszłość z politykami, dla których trudnością jest rozpoznawanie płci i to u samego siebie…

Zapraszamy do obejrzenia całego programu Kowalski & Chojecki ODPOWIADAJĄ + Serwis Informacyjny IPP TV 15.11.2017

https://www.youtube.com/watch?v=z7BMwgKLRcA