“Komuniści myślą tak jak chrześcijanie” – tak powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla dziennika “La Repubblica”.

Dziennikarz przypomniał wypowiedź papieża o tym, że fragment “kochaj bliźniego jak siebie samego” należy zmienić na “bardziej niż siebie samego”, przypomniał też, że papież opowiada się za równością w społeczeństwie, co jest programem marksistowskim i spytał, czy Franciszek opowiada się za marksistowskim modelem społeczeństwa.

Papież stwierdził, że komuniści myślą tak jak chrześcijanie. “Chrystus mówił o społeczeństwie, w którym biedni, słabi i marginalizowani mają prawo do decydowania. Nie demagodzy, nie Barabasz, ale lud, biedni, niezależnie czy wierzą w Boga, czy nie”.

Franciszek został również zapytany o Donalda Trumpa stwierdził: “Nie osądzam ludzi ani polityków. Chcę tylko zrozumieć cierpienie jakie wywołują swoim nastawieniem u ludzi biednych i wykluczonych”. Podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych papież jednak osądził, że Donald Trump nie jest chrześcijaninem.

Przypominamy, że w maju w wywiadzie dla czasopisma La Croix papież porównywał chrześcijaństwo do islamu, twierdząc, że podboje Państwa Islamskiego są podobne do misji uczniów Jezusa rozesłanych na cały świat. Pastor Paweł Chojecki już ponad rok temu ostrzegał przed sojuszem katolicyzmu, komunizmu i islamu.