Szefowa partii Alternatywa dla Niemiec Frauke Petry odwiedziła w poniedziałek Moskwę, gdzie rozmawiała m.in. z przewodniczącym Dumy Wiaczesławem Wołodinem i Władimirem Żyrinowskim. W oficjalnym komunikacie partia poinformowała, że przeprowadziła rozmowy o współpracy z parlamentami krajów związkowych.

AfD jest znana z bardzo antyimigranckich i antyislamistycznych deklaracji. Domaga się zamknięcia granic dla uchodźców i dymisji kanclerz Merkel. Jednocześnie chce zniesienia sankcji wobec Moskwy i nawiązania bliższej współpracy Zachodu z Rosją. Młodzieżówka tej partii – Młoda Alternatywa – współpracuje z młodzieżówką Jednej Rosji, partii Władimira Putina. Szef Młodej Alternatywy Markus Frohmaier pracuje nad zorganizowaniem międzynarodówki prawicowych organizacji młodzieżowych.

AfD wprowadziła już swoich przedstawicieli do władz 9 krajów związkowych Niemiec. W wyborach w Meklemburgii uzyskała lepszy wynik niż partia Angeli Merkel.

Nasza Redakcja od dawna ostrzega, że powstałe na bazie antyimigranckich procesów partie polityczne są w dużej mierze kontrolowane przez Rosję i służą realizacji doktryny Euroazji, czyli połączenia Unii Europejskiej, Rosji i Chin w jeden globalny organizm.